Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele natura ma nam do zaoferowania. Nasiona jabłek…

Zaskoczy Cię, ile te nasiona mają pozytywnych właściwości. Zacznij je wykorzystywać już dziś!

Czasami okazuje się, że popularne i łatwo dostępne produkty mogą dać nam wiele korzyści. My jednak nie korzystamy z nich, gdyż po prostu nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile natura ma nam do zaoferowania. Pewnie słyszałeś o przysłowiu, które głosi, że jedzenie jednego jabłka dziennie trzyma lekarza z daleka.

Jest w nim więcej prawdy, niż Cię się wydaje.  Jabłka to bardzo cenne owoce, które są doskonale dopasowane do potrzeb żywieniowych mieszkańców środkowej Europy. Mimo to aktualnie nie zjadamy ich już tak wiele jak kiedyś i zdaje się, że zapomnieliśmy, jak wiele korzyści jabłka mogą nam dać.

Witaminy, minerały i inne składniki odżywcze, w które bogate są jabłka, wspomagają walkę z licznymi chorobami. Wśród nich wymieniać można chorobę Alzheimera, otyłość, raka płuc i astmę. Jednak najcenniejsza część jabłka, która wykazuje najwięcej pozytywnych właściwości, jest przez nas omijana.

Co zatem powinniśmy spożywać? Pestki jabłek, gdyż to o nich mowa, są bogate w jod i amigdalinę. Są dla naszego zdrowia po prostu bezcenne.

Czemu nie sięgamy po pestki?

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!