Miód przed snem – Jedna łyżeczka pomaga nawet w najbardziej zaawansowanych przypadkach.

Niewątpliwie prawdą jest, że miód jest niezwykle zdrowym zamiennikiem cukru. Posiada on wiele cennych właściwości.

Jedną z nich jest zastosowanie łyżeczki miodu przed snem. Mimo że obecnie często można usłyszeć, że nie zaleca się jego spożywania na noc to w już w starożytnych chińskich oraz indyjskich traktatach o zdrowiu zachęcało się do korzystania z tej metody.

Istnieje 6 powodów, które potwierdzają, że powinno się spożywać miód przed pójściem spać.

Miód sprzyja spokojny sen. Nie tylko on odpręża, ale również świetnie wspomaga produkcję melatoniny. To jest hormon, który odpowiada za zdrowy sen, a także w pozytywny sposób wpływa na układ nerwowy naszego organizmu.

Ponadto łyżeczka miodu przyczynia się do świetnego wypoczynku.

Proponuje się, aby dodać go np. do herbatki rumiankowej. Specjalista do spraw żywienia po swoich badaniach zauważył, że sportowy regularnie spożywają ten cenny słodki dodatek.

Jak się potem okazało, spalili oni 10 razy więcej tłuszczu w porównaniu do tych, którzy w ogóle tego nie robili, Powstała nawet dieta miodowa eliminująca cukier, zastępując go właśnie miodem!

Jednym z podstawowych prawidłowych narządów w ludzkim ciele jest wątroba. Należy o nią dbać. Szczególnie podczas snu odnawia się ona i jednocześnie regeneruje. Tworząc mieszankę miodu z sokiem dyniowym w proporcji 1:1 może wspomóc swoją wątrobę.

Poleca się, aby pić ten zdrowy napój przez miesiąc, dzięki czemu organizm pozbędzie się zalegających toksyn, a metabolizm zostanie usunięty.

Kolejnym ważnym dla zdrowia składnikiem jest czosnek. Łącząc go z miodem można zapewnić sobie mieszankę przeciw bakteriom i wirusom. Warto spożywać to szczególnie w okresie największego zachorowania np. zimą. Wystarczy obrać czosnek i namoczyć go w miodzie.

Przygotowane składniki zostawić na jeden dzień. Miksturę trzeba jeść po jednej łyżeczce przed snem. Idealnie sprawdza się ona też przy kaszlu. Chcą budzić się każdego dnia wypoczętym, pełnym energii i z gwarancją zdrowia, wystarczy wypić przed pójściem spać szklankę wody z wyciśniętym do niej sokiem z cytryny i dodatkiem jednej łyżeczki miodu.

Warto wykorzystać zaproponowane powyżej sposoby, aby przekonać się jak cenne i bogate dla zdrowia posiada miód właściwości.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!