Przygotowany zestaw ćwiczeń dla kobiet po 40stce. Przynosi zaskakujące efekty. Dla wzmocnienia mięśni ćwicz regularnie raz w tygodniu.

Ćwiczenia dla kobiet po 40 powinny znacznie różnić się od tych, które wykonują osoby młode. Przede wszystkim po 40 w organizmie zachodzą zmiany, których nie można ignorować, a każda kobieta powinna wtedy o siebie szczególnie dbać.

W kolejnych latach zmiany będą się pogłębiać, a by nie dać się im przytłoczyć warto regularnie ćwiczyć. Tylko regularne ćwiczenia zapewnią sylwetce świetny wygląd, a organizm pozostanie w świetnej formie na dłużej. Warto też pamiętać, że każdy wysiłek fizyczny to także dodatkowa dawka hormonów szczęścia, które poprawią humor na długo.

Czy po 40 można biegać?

Bieganie jest aktywnością, która jest modna jednak nie oznacza to, że każdy powinien się nią zajmować. Osoby z nadwagą powinny unikać tej aktywności ze względu na to, że może ona nadwyrężyć stawy. Kolana są szczególnie narażone, a takie nadwyrężenie może objawić się bólem, który będzie trwał wiele godzin.

Nie jest też nowym odkryciem, że wraz z upływem lat zmienia się nieco możliwość organizmu w zakresie przyswajania wapnia. Kobiety po 40 mogą mieć znacznie słabsze kości niż jeszcze 10 lat temu.

Skoro już wiadomo czego unikać, to czas odpowiedzieć na pytanie jak ćwiczyć?

Ćwiczenia dla kobiet po 40.  By ćwiczenia były skuteczne warto stosować je minimum raz w tygodniu.

Pierwsze ćwiczenie.

Pierwsze ćwiczenie jest korzystne dla kręgosłupa, pleców, a także mięśni brzucha. By je wykonać należy położyć się twarzą do ziemi, a następnie unieść przednią część ciała do przodu i wytrzymać w takiej pozycji około 5 sekund. Ćwiczenie należy wykonywać w serii powtórzeń 30 razy. Dzięki takiej pozycji mięśnie brzucha zostaną rozciągnięte, a pleców napięte.

Drugie ćwiczenie.

Drugie ćwiczenie skupia się na brzuchu, pośladkach, a także udach. Należy ułożyć się na podłodze. Ręce wyprostowane ułożyć pod barkami, a następnie prawą nogę zgiąć w kolanie pod kątem 90 stopni i lekko unieść, a następnie wytrzymać około 5 sekund. Powtórzeń powinno być 15 na każdą nogę.

Trzecie ćwiczenie.

Trzecie ćwiczenie koncentruje się na kręgosłupie oraz brzuchu. Należy położyć się na podłodze. Nogi wyprostowane należy podnieść i utrzymać przez ok. 10 sekund. Należy zrobić około 30 powtórzeń dla widocznych rezultatów.

Czwarte ćwiczenie.

To ćwiczenie koncentruje się na kolanach. Należy położyć się na podłodze, a następnie nogi zgiąć i przytulić je mocno rękami do klatki piersiowej i wytrzymać kilka sekund.

W innej wersji ćwiczenie to można wykonać także na stojąco. Jest to opcja, w której na przemian trzeba zbliżać raz jedną, raz drugą nogę do klatki piersiowej. Plecy muszą być prosto przy tym ćwiczeniu.

Trzecia wersja tego ćwiczenia jest wykonywana na siedząco. Przyciąganie nogi wykonujemy siedząc na krześle.

Piąte ćwiczenie.

To ćwiczenie jest świetna na kręgosłup. Należy na podłodze podeprzeć się prosty rękami, umieszczonymi pod barkami. Nogi natomiast należy na przemian wyciągać do tył wraz z ręką. Ważne jest aby noga była unoszona z ręką, która nie jest po tej samej stronie. Czyli prawa noga jest unoszona z lewą ręką. Należy wykonać kilka serii.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!