Włącz tę serię 5 ćwiczeń do swojej codziennej rutyny, a będziesz zaskoczona, co stanie się z Twoim ciałem.
Włączenie serii piecu ćwiczeń do swojej codziennej rutyny może być bardzo zaskakujące w skutkach.
Zaproponowane przez nas ćwiczenia wpływają pozytywnie na kondycję, zdrowie, poprawiają samopoczucie i mogą okazać się pomoce przy walce z otyłością. Warto wprowadzić je do swojego życia, ponieważ wzmacniają one kręgosłup, sprawność ruchową, mięsne pośladkowe, mięśnie brzucha oraz inne części ciała. Człowiek po prostu się po nich lepiej czuje i ma więcej energii.
Pozycja motylka
T ćwiczenie wpływa pozytywnie na krążenie krwi w okolicach pleców oraz miednicy brzucha. W przypadku mężczyzn wpływa pozytywnie na walkę z problemami dotyczącymi prostaty. W przypadku kobiet natomiast łagodzi ból menstruacyjny i może przyczynić się do ułatwienia porodu.
Instrukcja:
Na początku należy ułożyć poduszki pod plecami oraz kolanami. Następnie trzeba się położyć z wyprostowanymi plecami. Teraz rozłóż kolana i połącz ze sobą stopy tak, aby pięty były ze sobą złączone. W tym ćwiczeniu możesz pomóc sobie rękoma. W takiej pozycji pozostać przez około 30-60 sekund. W trakcie ćwiczenia oddychaj głęboko i spokojnie. Aby uniknąć kontuzji podczas znoszenia, rozluźniaj mięśnie i pomagaj sobie rękoma.
Gołąb
To ćwiczenie jest wskazana przede wszystkim dla osób prowadzących siedzący tryb życia. Zwiększa ono bowiem mobilność bioder.
Instrukcja:
Zacznij od położenia nogi do przodu w taki sposób, aby kolano było zgięte i umieszczone pod udem drugiej nogi. Druga noga w tym czasie ma zostać wyciągnięta do tyłu. Pamiętaj, aby rozciągać biodra na zewnątrz. Efekty tego ćwiczenia będą odczuwalne niemal natychmiastowo. Pamiętaj, aby nie ignorować silnego bólu, który pojawia się podczas ćwiczeń, ponieważ może on doprowadzić do kontuzji.
Wersja dla początkujących
Początkujące osoby mogą spróbować położyć kolana na macie, a ręce umieścić tak by znajdowały się pod ramionami. Kolana należy podnieść pod biodra, a następne trzeba wypchać prawe kolano w przód, tak by dotknęło ono prawego nadgarstka.
Teraz w delikatny sposób dociśnij stopę do nadgarstka znajdującego się w lewej ręce. Kręgosłup wyciągnij, jednocześnie podpierając się na rękach. Warto w tym momencie spróbować docisnąć swoją miednicę do podłogi. Jeżeli występujące napięcie jest zbyt duże, spróbuj się pochylić do przodu i przenieść część ciężaru na ręce umieszczone przed sobą. W takiej pozycji należ wytrzymać od 5 do 10 cykli oddechowych.
Kobra
Kobra to ćwiczenie, które przyczynia się do poprawienia objętości płuc. Działa również stymulująco na pracę tarczycy oraz wzmacnia mięśnie brzucha, co wpływa pozytywnie na pracę przewodu pokarmowego. Kobra wspomaga również aktywację gruczołów dokrewnych.
Instrukcja:
Na początku połóż się na brzuchu i staraj się przytrzymać ciało rozciągnięte w jednej linii. Następnie trzeba napiąć mięśnie w udach, kolanach. pośladkach oraz ramionach. Wykonaj spokojny wydech i połóż ręce na macie. Teraz unieść nieco swoje ciało do góry i podciągaj ramiona wraz z szyją ku kurze. W takiej pozycji należy wytrzymać około 30 sekund. Warto to ćwiczenie powtórzyć 2-3 razy.
Pozycja lotosu
Ćwiczenie to posiada bardzo wiele zalet, ponieważ wpływa bezpośrednio na poprawę elastyczności mięśni nóg i ujędrnia mięsne pleców. Wykonując to ćwiczenie, możesz przyśpieszyć swój metabolizm oraz poprawić trawienie. Szczególnie może ono przydać się osobą chcącym schudnąć.
Instrukcja:
Siedząc na macie, chwyć swoją prawą stopę i połóż ją piętą na udzie u lewej nogi. Kolano połóż na ziemi i te same czynności wykonaj z lewą nogą. W czasie wykonywani ćwiczenia biodra oraz kolana muszą leżeć na ziemi, a pięty powinny wskazywać w kierunku pępka.
Łucznik
To ćwiczenie przede wszystkim wysmukla talię, wzmacnia ramiona, poprawia trawienie oraz uelastycznia mięśnie w nogach. Pomaga ono również w zbijaniu tkanki tłuszczowej oraz korygowaniu niewielkich deformacji stawów biodrowych.
Instrukcja:
Siedząc na podłodze z wyciągniętymi nogami do przodu, chwyć kciuki i przyciągnij swoją lewą nogę do lewego ucha. Następnie wyciągnij łokieć za ucho, a prawą nogę staraj się utrzymywać cały czas na podłodze. W takiej pozycji należy pozostawać przez około 20-30 sekund.