Poznaj dwa składniki z Twojej kuchni, które Ci w tym pomogą: Twoje stopy będą wyglądały oszałamiająco.

Każdy dba o ciało, ale często zapominamy i poświęcamy za mało uwagi swoim stopom, a to prowadzi do ich zaniedbania. Konsekwencją są przesuszone, pękające pięty, które powodują ból i dyskomfort.

Istotne, aby w codziennej pielęgnacji znaleźć chwilę, aby zadbać o stopy. Zapominamy jak ważną funkcję pełnią – utrzymują całe ciało i są bardzo obciążone przez jego ciężar. To zrozumiałe, że wieczorem czujemy, że stopy są zmęczone. Niekiedy dochodzi nawet do ich deformacji.

W dzisiejszym artykule opowiem Ci, jak dbać o nie odpowiednio. Twoje stopy staną się piękne oraz wdzięczne za to co dla nich robisz.

Jest to doskonała metoda na usunięcie martwego naskórka ze stóp. To spowoduje, że będą zjawiskowo prezentować się w sandałkach. Sposób jest niezwykle tani, a niesamowicie efektowny – na równi z drogimi zabiegami pedicure w salonach kosmetycznych. Jedyne co potrzebujesz to odrobina mleka i soda oczyszczona.

Dlaczego te składniki? Mleko zawiera kwas mlekowy, alfa-hydroksykwasy(AHA). To one są stosowane w kosmetykach wysokiej jakości. Świetnie sprawdzają się jako środek złuszczający, a do tego doskonale redukują zmarszczki i pobudzają produkcję kolagenu.

Chroni i nawilża skórę. Soda oczyszczona ma działanie zmiękczające na stopy. Usuwa martwe komórki naskórka. Dodatkowo ma działanie antybakteryjne – zwalczając bakterie neutralizuje brzydki zapach.

Jak stosować?

Na początek podgrzej 3-4 szklanki mleka. Wlej do dużej miski i zanurz w nim swoje stopy. Pozwól im się moczyć przez 10-15 minut. Następnie dodaj sodę oczyszczoną i intensywnie szoruj stopy. Wymyj stopy w ciepłej i czystej wodzie, posmaruj głęboko nawilżającym kremem.

Nie uważasz, że jest to prosty sposób? A do tego niezwykle skuteczny i tani. Wypróbuj i przekonaj się, jak piękne możesz mieć stopy.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!