Stosuj 2 razy w tygodniu i ciesz się pięknymi stopami – Skuteczny domowy środek na idealnie gładkie i zdrowe stopy.

Bardzo często zapominamy o ich codziennej pielęgnacji. A to właśnie stopy, pokryte podwójną warstwą skóry, są narażone na pęknięcia i obtarcia.

To z kolei nie tylko nieestetycznie wygląda, ale jest główną przyczyną wielu infekcji – zarówno tych o podłożu bakteryjnym jak i grzybiczym. Regularne kąpiele oraz złuszczanie naskórka powinno się więc wykonywać regularnie.

Na szczęście nie trzeba wiele wydawać na skomplikowane zabiegi w gabinetach kosmetycznych, wystarczą proste, domowe metody. W jaki sposób możesz zadbać o swoje stopy?

Cytryna i aspiryna to idealne połączenie

Do zabiegu będzie potrzebny sok wyciśnięty z jednej cytryny oraz 5 aspiryn. Przygotuj z tego zwartą masę, którą następnie będziesz nakładać na stopy. W tym celu przelej do miseczki wyciśnięty sok z cytryny i połącz go z pokruszonymi tabletkami aspiryny.

Możesz je zetrzeć widelcem lub użyć do tego moździerza. Czasem przydatne staje się zwilżenie tabletek wodą, aby szybciej uzyskać z nich pył. Wymieszaj oba składniki. Gdy mieszanina będzie zbyt sucha dodaj odrobinę soku z cytryny.

Tak przygotowaną papkę nałóż delikatnie na stopy – szczególnie na miejsca najbardziej zrogowaciałe, i poczekaj 20 minut. W razie potrzeby potrzyj pięty pumeksem. Skóra stanie się gładsza, a dzięki cytrynie znikną widoczne na niej przebarwienia. Regularne stosowanie takiej mieszanki wyleczy także infekcje, a stopy wyglądać będą pięknie i zdrowo.

Rezultaty będą najlepiej widoczne, gdy zabieg będziemy powtarzać przynajmniej 2 razy w tygodniu. Warto spróbować.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!