Poznaj te zasady zdrowego odżywiania od rosyjskiego dietetyka. Oto specjalna metoda odchudzania

Alexey Kovalov to jeden z najsławniejszych dietetyków w Rosji. Jeszcze ponad dziesięć lat temu cierpiał na nadwagę. Ten fakt skłonił go do zainteresowania się tematyką odżywiania, czego skutkiem było opracowanie prawidłowego systemu żywienia, który pozwoli stracić zbędne kilogramy w zdrowy sposób.

 

Aleksiej, jako wykształcony lekarz, stworzył własny program i trzymał się go przez pół roku. Osiągnął niesamowity wynik, ponieważ schudł aż 52 kilogramy. Skala własnego sukcesu skłoniła doktora do stworzenia innowacyjnej metody odchudzania. Założył on klinikę, która już pomogła schudnąć sześciu tysiącom osób, a ciągle zgłaszają się do niej nowi pacjenci. Swoją wiedzą dzieli się także w licznych publikacjach i wywiadach.

Według lekarza podstawą zdrowego odchudzania i utrzymania prawidłowej wagi są:

  • odkrycie indywidualnego źródła przybierania na wadze,
  • wzięcie odpowiedzialności za odchudzanie,
  • konkretne określenie celów.

Podstawowe zasady diety Aleksieja Kowalkowa

Na początku drogi najważniejsze to przyzwyczaić swoje ciało do ruchu.

Warto zakupić krokomierz, który będzie liczył ilość wykonanych kroków. Najlepiej robić minimum 10 tysięcy kroków dziennie. Drugim ważnym punktem jest ograniczenie spożywania produktów bogatych w węglowodany (fast foodów, produktów mącznych, słodyczy) oraz wszelkich napoi gazowanych (szczególnie coca-coli).

Aleksiej zaznacza, że oczyszczenie przewodu pokarmowego jest podstawą odchudzania, ponieważ już na tym etapie jego pacjenci chudzą od 3 do 5 kilogramów. Widzimy więc, że prosta zmiana nawyków może mieć ogromne znaczenie.

Główny etap odchudzania polega za wprowadzeniu ćwiczeń siłowych i zbilansowanej diety.

Nie należy też zapominać o odpowiedniej ilości kroków. To najdłuższy i jednocześnie najtrudniejszy etap, ponieważ ma na celu nauczenie radości z jedzenia zdrowych produktów.  Na tym etapie pacjentom zwykle udaje się chudnąć 100-200 g dziennie, ale trwa on do momentu osiągnięcia przez nich wagi, którą zdefiniowali na początku jako cel.

Najważniejszym etapem jest utrwalenie wyniku.

Szacunkowo trwa to od 12 do 18 miesięcy. W tym czasie człowiek, który osiągnął szczupłą sylwetkę, uczy się prowadzić zdrowy tryb życia i wprowadza w codzienność nawyki, które sprawią, że nigdy nie wróci do dawnej wagi. Na tym etapie również należy pamiętać o robieniu codziennie odpowiedniej ilości kroków i o odpowiednim odżywianiu.

Podstawy prawidłowego żywienia

Aleksiej Kowalkow zachęca do spożywania błonnika. Można go znaleźć w warzywach liściastych, ogórkach, ziołach, papryce. Produkty te można jeść w nieograniczonych ilościach. Wskazane są też produkty białkowe o niskiej zawartości tłuszczu.

Doktor zaleca, by codziennie przed snem jeść dwa jajka na twardo. Dobrym rozwiązaniem będą też otręby, które zapewnią uczucie sytości na długo. Z kolei w orzeszkach piniowych znajduje się L-arginina, która wspomaga organizm w pozbywaniu się tkanki tłuszczowej oraz uodparnia człowieka na stres.

Na śniadanie najlepiej jeść produkty, które zawierają węglowodany złożone (płatki owsiane, gryka), ponieważ dają one energie i uczucie sytości na długi czas.

Dietetyk zaznacza, że każdy organizm jest inny i nie na każdego będzie działała jego metoda. Podstawowa zasada mówiąca o chodzeniu i wyeliminowaniu z diety nieodpowiednego pożywienia może pomóc schudnąć 5 kg, ale w innym przypadku lepiej zgłosić się do profesjonalnego dietetyka, który ustali indywidualne źródło przybierania na wadze i poradzi co zrobić, by zatrzymać ten proces.

Lekarz podaje jednak jedną uniwersalną zasadę: chcąc pozbyć się nadwagi, należy z diety wykluczyć cukier, białą żywność, produkty mączne, ziemniaki i biały ryż. Poza tym, wszystkim, którzy chcą schudnąć, Kowalkow zaleca monitorowanie swojego stanu zdrowia i regularne wykonywanie badań.

Wprowadzenie odpowiednich nawyków z pewnością ułatwi osiągnięcie celu. Ważne, by chudnąć zdrowo, polubić ruch i odpowiednio się odżywiać.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!