Musisz zrobić ten krok, aby uzyskać obfite zbiory truskawek w przyszłym roku. Instrukcje.

Podstawowa pielęgnacja truskawek jest znana praktyczne dla każdego ogrodnika.

Ale czy wiesz, co doświadczeni hodowcy truskawek polecają jako ważny krok po zbiorach? Dziś dowiesz się dzięki temu artykułowi, co zrobić z truskawkami na koniec sezonu, aby w przyszłym roku dały Ci bogate zbiory!

Po zebraniu truskawek należy wszystkie liście wyciąć i spalić. Chodzi o to, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wszelkich szkodników, które mogą się na nich znajdować.

Pozostaw tylko łodyg krzewów, pomoże to w aktywnym rozwoju systemu korzeniowego rośliny, co doprowadzi do powstania dużych i słodkich owoców w nowym sezonie.  Zaleca się również przycinanie pędów, pozostawiając tylko najsilniejsze i najzdrowsze.

Nie zapomnij potraktować ściętych krzewów truskawek specjalnymi preparatami przeciw różnym chorobom. Nie zapomnij także nawieść ich również odpowiednim środkiem azotowym: obornikiem czy mocznikiem. 

Na przełomie lipca i sierpnia truskawki należy podlewać roztworem drożdży, a także stosować kompleksowy nawóz zawierający fosfor i potas.

Roztwór drożdży:

Jest on całkowicie ekologiczny, a więc bez zbędnej i drogiej chemii.

Potrzebujesz:

  • 50 g świeżych drożdży
  • 1 litr gorącej wody
  • 1 łyżka cukru

Postępowanie:

Wymieszaj wszystkie składniki i odstaw na 1 dzień. Następnie rozcieńcz w stosunku 1:5 (1 część nawozu na 5 części wody) i podlej po pół litra mieszanki na każdy krzak. Taka ilość nawozu wystarcza na 10 krzewów. Korzenie roślin są odpowiednio odżywiane po tym stymulatorze. 

Dzięki tej prostej pielęgnacji będziesz mógł pochwalić się bogatymi zbiorami truskawek również w przyszłym roku!

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!