Jakie są oznaki zawału serca. Ta wiedza może uratować Ci życie.

Jakie są oznaki zawału serca?

W dzisiejszych czasach jedną z częstych przyczyn przedwczesnych zgonów są zawały serca. Dlaczego tak się dzieje, że zawały stały się niemal powszechne? Ludzie przede wszystkim prowadzą niezdrowy tryb życia, źle się odżywiają i mają dużo stresu.

Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo przyszłych problemów z sercem powinnyśmy prowadzić zdrowy tryb życia i starać się zredukować niepotrzebny stres. Ważne jest także to, abyśmy wszyscy byli świadomi jakie są możliwe objawy, które często towarzyszą zawałom. Ta wiedza może być bardzo przydatna.

Oto lista kilku najważniejszych objawów, które mogą świadczyć o tym, że grozi nam zawał serca w nadchodzących miesiącach. Nie należy ich lekceważyć.

Zmęczenie

Kiedy nasze tętnice zwężają się to serce dostaje dużo mniej krwi niż powinno. Serce nie radzi sobie i odczuwamy przez to zmęczenie. Powinno nas to szczególnie zaniepokoić, kiedy jesteśmy cały czas zmęczeni nawet po wielu godzinach odpoczynku.

Duszności

Kiedy serce nie otrzymuje dostatecznej ilości krwi to oznacza, że płuca również nie będą wtedy mogły uzyskać potrzebnej ilości tlenu do normalnego funkcjonowania.

Kiedy mamy problemy z oddychaniem może mieć to związek ze zbliżającym się zawałem serca. Powinniśmy się wówczas jak najszybciej skontaktować z lekarzem.

Osłabienie

Kiedy zdarza nam się nagle zasłabnąć oznacza to, że tętnice w naszym organizmie stają się węższe. Wtedy krew nie może krążyć prawidłowo. To powoduje osłabienie. Nawet jeśli wydaje nam się, że to nic ważnego to i tak warto zbadać się u lekarza.

Zimne poty i zawroty głowy

Słabe krążenie krwi w ciele powoduje również, że przepływ krwi do mózgu bywa ograniczony. Jeżeli miewamy coraz częstsze zawroty głowy i oblewają nas nagle zimne poty to nie wolno tego absolutnie lekceważyć.

Ciśnienie w klatce piersiowej

Zanim pojawią się objawy charakterystyczne dla ataku sercu to możesz przed nim poczuć ucisk w klatce piersiowej. Dyskomfort będzie narastać, aż do chwili pojawienia się samego ataku .

Grypa lub przeziębienie

Nagłe przeziębienie lub objawy podobne do grypy mogą pojawić się przed zawałem serca. Potwierdziły to przypadki wielu osób, które chorowały kilka dni przed atakiem.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!