Przestań męczyć swój kręgosłup i zapomnij o przysiadach. 6 prostych ćwiczeń na krześle by Twój brzuch stał się płaski i umięśniony.

Zwłaszcza kobiety często borykają się z problemem tłuszczu na brzuchu, nazywanego bardzo obrazowo „oponką”.

Pomimo największych wysiłków i szczerych starań  dodatkowa fałdka często nie chce zniknąć. Regularne treningi, wymagające czasu oraz samozaparcia cardio i odpowiednia dieta często nie przynoszą oczekiwanych efektów, a wraz z wiekiem, spadkiem energii i bardziej napiętym grafikiem systematyczne ćwiczenia stają się coraz trudniejsze do wykonania.

Kolejnym utrudnieniem jest ból pleców, który uniemożliwia swobodne poruszanie się, nie wspominając już o niektórych mocno obciążających kręgosłup ćwiczeniach. Przysiady czy brzuszki, szczególnie nieumiejętnie wykonywane przynoszą więcej złego niż dobrego.

Jednak istnieje trening, które stanowi swoiste rozwiązanie dwóch problemów – modeluje sylwetkę oraz pozwala pozbyć się tkanki tłuszczowej, jednocześnie wzmacniając kręgosłup i przyczyniając się do redukcji bólu oraz poprawy ruchomości. Moja mama, którą ból kręgosłup skutecznie zniechęcał do typowych ćwiczeń mających pomóc w redukcji „oponki” uwielbia ten trening i efekty jakie przynosi!

Ćwicz nawet w pracy – wystarczy krzesło i aktywnie spędzona przerwa!

Aby skutecznie pozbyć się uporczywego tłuszczu z brzucha, niezbędny jest regularny trening oraz rygorystyczne ograniczenie spożywanych kalorii. Chociaż dla osób pracujących w branży modelingu taki styl życia może być normą, dla przeciętnych kobiet i mężczyzn jest to nieosiągalne.

Trudno w natłoku codziennych obowiązków znaleźć czas na realizację tak ambitnego planu. Praca, dbanie o dom, wygospodarowanie czasu dla najbliższych, chwila relaksu – czasem już to stanowi wyzwanie dla większości osób narzekających na brak czasu.

Dołożenie do tego jeszcze regularnych treningów oraz przygotowywania specjalnych, dietetycznych posiłków to zdecydowanie za wiele dla zwykłego śmiertelnika! Dlatego zachęcam Cię do wypróbowanie ćwiczeń zaprojektowanych przez znaną guru fitness Denise. Ten sprytny plan treningowy, oparty jest o ćwiczenia, które można wykonywać również w pracy biurowej.

Pierwsze ćwiczenie: przytulanie kolan do klatki piersiowej.

To ćwiczenie jest proste, a przy tym  bardzo skuteczne w walce z uporczywym tłuszczem w dolnej części brzucha. Usiądź prosto i przyciągnij raz jedno, raz drugie kolano do klatki piersiowej. Pamiętaj by objąć je ramionami, aby wzmocnić napięcie mięśni. Powtórz 20-30 razy.

Drugie ćwiczenie: podnoszenie zgiętych kolan.

Usiądź na krawędzi krzesła, poszukaj równowagi, łapiąc oparcie rękami. Powoli podnieś nogi razem do klatki piersiowej, pilnując by nogi były blisko siebie. Powtórz 20-30 razy.

Trzecie ćwiczenie: podnoszenie kolan po skosie. 

Pozycja wyjściowa jest podobna jak w poprzednim ćwiczeniu, ale tym razem wykonywane są skręty w boki. Takie ruchy doskonałe wzmocnią mięśnie boczne brzucha. Ważne żeby nie garbić się, trzymać proste plecy i pamiętać o zmianie stron.

Czwarte ćwiczenia: kolano po skosie do łokcia.

Siedząc głęboko w krześle połącz ręce za głową i naprzemiennie dotykaj łokcia z kolanem przeciwnej nogi. Staraj się nie ciągnąć za kark, forsując kręgosłup, tylko pracować mięśniami brzucha. Powtórz 10-20 razy.

Piąte ćwiczenia: obracanie tułowia.

To ćwiczenie jest nieco inne od poprzednich, skupia się nie na nogach, a na pracy tułowia i ramion. Usiądź z lekko rozstawionymi stopami, zegnij ręce w łokciach i skręć tułów na boki, raz w jedną, raz w drugą stronę. Powtórz 10-20 razy.

Szóste ćwiczenie: sięgnij dłonią do stopy.

Usiądź na końcu krzesła, rozłóż stopy opierając je mocno na ziemi, aby zachować równowagę. Pochyl się, rozłóż ręce na bok. Pilnując prostych pleców, dotknij wyprostowaną lewą ręką palca prawej stopy. Wróć do rozłożonych równolegle do podłoża rąk i powtórz ruch symetrycznie, w drugą stronę. To ćwiczenie angażuje mięśnie w okolicy bioder i dolnej części brzucha bardzo wydajnie redukując w tych okolicach tkankę tłuszczową. Powtórz ćwiczenie 20-30 razy.

Dla ambitnych – więcej! 

Nie martw się jeśli nie udać Ci sie zrobić od razu tego ćwiczenia. Jest ono trudne, a moment w których zaczniesz móc je wykonywać świadczy o tym, że Twoje mięśnie stają się coraz silniejsze. Nim zaczniesz, sprawdź czy krzesło jest na pewno solidne i wytrzymałe

.Trzymając szeroko ramiona i łapiąc mocnym, stabilnym chwytem oparcie unieś ciało, trzymając nogi w takiej samej pozycji, jakbyś wciąż siedziała. Można to porównać do siedzenia na kolejnym, wyższym piętrze krzesła – unosisz się na swoich ramionach. Utrzymaj tę pozycję na początku tyle idę dasz radę, dążąc do 15 sekund. Powtórz to ćwiczenie 4 razy.

W zdrowym ciele zdrowy duch… I wydajny pracownik!

Serię ćwiczeń należy wykonywać przynajmniej raz dziennie. Najlepiej ćwiczyć trzy razy w ciągu dnia, aby uzyskać najszybsze efekty w kształtowaniu mięśni brzucha. Ćwiczenia mają również pozytywny wpływ na krążenie krwi. Jak każda dawka ruchu, zbawienna podczas siedzącego trybu pracy, zwiększa koncentrację i wydajność. Nie dość, że zadbasz o swoją kondycję i sylwetkę, Twoja głowa, odświeżona dawka ćwiczeń i zastrzykiem energii, może pozwolić Ci na lepszą pracę. To na pewno ucieszy Twojego szefa! 

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!