Powakacyjne oczyszczanie organizmu i wsparcie dla wątroby

Obecne warunki życia nie sprzyjają prawidłowej pracy naszego organizmu.

Najbardziej popularny obecnie tryb życia jest w niemal jednej pozycji. Siedzimy w pracy, samochodzie, przy stole i przed telewizorem. Brak balansu między życiem w pracy a tym w domu, sprawia, że coraz wcześniej odczuwamy negatywne skutki i problemy ze zdrowiem.

Nasza wątroba nie mając odpowiednich warunków do pracy, spowalnia. Dla jej prawidłowego działania, niezbędny jest wypoczęty organizm, odpowiednia ilość snu, prawidłowa waga ciała i jak najmniej stresu. Zadaniem wątroby jest usuwanie toksyn z organizmu i oczyszczanie go. W sprzyjających warunkach dba o nas i nasze długie życie.

Jeśli jednak nie stworzymy wątrobie odpowiednich warunków do działania, nie nadąży ona z przetwarzaniem a to prosta droga do problemów zdrowotnych. Dlatego też ważne jest, żeby szczególnie po wakacyjnych wojażach, zadbać o wątrobę i pomóc jej się oczyścić. Skorzystaj z naszego przepisu i zrób detoks swojej wątroby, który wesprze cały organizm. Detoks pomoże w stymulacji metabolizmu, dzięki czemu spadną nadmiarowe centymetry, poprawi się nasze BMI (Body Mass Index – wskaźnik masy ciała), co w rezultacie dobrze wpłynie również na kości.

Napój detoksykujący dla oczyszczenia wątroby i schudnięcia

Do zrobienia napoju potrzebujesz tylko trzech składników: wody, suszonych śliwek i rodzynek.

śliwki

Czy wiesz, że suszone śliwki zawierają w sobie o wiele więcej żelaza niż te świeże? Mają też wiele innych prozdrowotnych właściwości. Służą organizmowi jako naturalny detoks dla wątroby i jelit, oczyszczając je ze złogów. Dzięki zawartości witamin, odżywiają i wspierają nasz organizm.

Śliwki zawierają również błonnik, który zwiększa aktywność trawienia i powoduje, że szybciej usuwamy z organizmu nadmiar płynów. W ślad za tym, witaminy szybciej wchłaniają się do organizmu a co za tym idzie, szybciej się regeneruje. Proces oczyszczania organizmu z toksyn wspiera nie tylko wątrobę ale też nerki, ich oczyszczenie sprawia, że cały organizm odczuwa pozytywne efekty a jelita zaczynają pracować w normalnym trybie.

rodzynki

Rodzynki, dzięki zawartości inuliny, korzystnie oddziałują na układ pokarmowy. Inulina to błonnik, który ma bardzo dobry wpływ na jelita, wątrobę i nerki. Rodzynki mają wiele zasług ale największe w oczyszczaniu organizmu.

Dbają o zdrowie naszego serca i naczyń krwionośnych. Sprawiają, że organizm nie odkłada tłuszczu, dzięki prawidłowemu metabolizmowi. Wspierają też nasze kości i pomagają walczyć z ich chorobami. Dzięki zawartości żelaza, pomagają w walce z anemią i mają swój udział w procesie powstawania nowej krwi.

Napój detoksykujący

  • 3 szklanki gorącej wody
  • 150 gramów rodzynek i suszonych śliwek (bez pestek)

Przygotowanie: 

Wodę wlej do garnka. Zagotuj ją i dodaj rodzynki i suszone śliwki. Gotuj przez 15 minut. Po zakończeniu, zdejmij garnek z ognia.

Stosowanie: 

1 łyżka stołowa codziennie rano na czczo. Na efekty nie trzeba długo czekać. Kilka dni wystarczy, żeby poczuć różnicę w trawieniu. Kolejnych kilka dni, żeby zauważyć zmiany w sylwetce i masie ciała.  Jeśli zależy Ci na szybkiej detoksykacji, garść rodzynek zalej wrzątkiem i zostaw na 24 godziny.

Taki wywar zaleca się pić przez około miesiąc, każdego dnia na czczo.  Martwisz się, czy dasz radę? To prosty przepis i łatwe stosowanie. Niezależnie od wagi, wieku, figury czy koloru włosów – spróbuj i poczuj efekty na własnej skórze.

Dużo zdrowia!

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!