Nie kupuj drogich produktów chemicznych, sprawdź, jak działa i do czego użyć ocet w swoim domu.

Ocet ma wspaniałe właściwości do sprzątania w Twoim domu. Bez chemii, taniej. Jedyny minus to przykry zapach, ale czego się nie robi aby nasze mieszkanie było czyste i lśniące bez zbędnego szorowania.

Octem możesz nawet wymyć swoje sprzęty, przykładowo pralkę! Jest to super pomysł, bez zbędnych preparatów i wydawania dużej ilości pieniędzy. O pralkę, tak jak o każdy sprzęt w domu trzeba zadbać po macoszemu.

Regularne czyszczenie pielęgnacja, pozwoli Ci utrzymać sprzęt przy życiu o wiele dłużej niż Ci się wydaje. Jeśli będziesz dbać o nie regularnie, zaoszczędzisz swój czas na długim jej sprzątaniu – przez miesiąc nie nazbiera się tyle brudu co przykładowo przez pół roku albo i kilka lat.

Wykorzystywanie octu

  •  Najczęściej wykorzystywanym i znanym powodem, dla którego kupujemy ocet  jest gotowanie i przetwory.
  • Ocet świetnie odnajdzie się w wyczyszczeniu wielu rzeczy w twoim domu (poradzi sobie nawet z pozostałościami poremontowymi, zmywaniem ciemnej fugi z białych kafelek i wiele wiele innych);
  • Usuwa nieprzyjemne zapachy;
  • Jest bezpieczny dla dzieci i zwierząt.

Innowacyjność zastosowania – czy wiesz że ..?

Dodawanie octu do pralki to totalny hit. Większość zapewne obawia się przykrego zapachu – pomimo obaw – to absurd!

Zmiękcza tkaniny – ocet idealny jest do tkanin grubych. Sprawia również, że pranie nie elektryzuje się. 100 ml octu wlej do przegródki na proszek i płyn do płukania. – Spróbuj dodać taką mieszankę do prania ręczników a odkryjesz, że będą miekkie jak puch!

Wybielacz – kiedy twoje ubranie staje się żółte lub szare – użyj octu! Ta metoda idealnie nada się do obrusów, firanek. 100 ml octu wlej do przegródki na proszek i płyn do płukania

Pranie strojów kąpielowych i pościeli – można prać w occie bez żadnych innych detergentów.  Namocz pranie w wodzie z 50 ml octu i pozostaw na około 15 minut. Dobrze wypłukaj i wywieś do wyschnięcia.

Usuwa plamy i przykre zapachy  nanieś odrobinę octu na poplamioną strefę za pomocą butelki ze spryskiwaczem. Zostaw na około 10 minut a następnie wrzuć do pralni i upierz.

Sierść zwierzaków – pozbycie się jej to nie lada problem i wie to każdy kto takowego zwierzaka posiada. Dodaj do prania 100 ml octu – spowoduje to wypłukanie większej ilości sierści już podczas prania.

Warto testować nowe produkty, bezpieczne środowisku. Zwłaszcza, gdy w naszym domu są dzieci albo zwierzęta i nie chcemy im w żaden sposób zaszkodzić. Dbajmy o naturę i nie przemęczajmy się przy sprzątaniu. Bez szorowania, bez nerwów dla się posprzątać – wystarczy zakupić ocet.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!