Skuteczna pułapka na komary. Najprostszy sposób na walkę z inwazją. Nie sądziłam że to takie proste.

Lato to pora roku, którą kocha większość ludzi.

Słońce, ciepły wiatr, woda, gorące noce, to coś, o czym myślimy kiedy tylko do głowy przyjdzie nam myśl o tym czasie. Jednak jak wszystko, nawet ono ma swoje minusy. Prawdopodobnie największym z nich jest problem z owadami.

Brzęczenie komara doprowadza Cię do szału, a nie masz pod ręką żadnego zabójczego specyfiku ze sklepu? Sprawdź nasz sprawdzony sposób, który bez problemu wykonasz w domu w kilka minut, a żaden latający wróg nie będzie Ci już straszny. Zaufaj mi, jestem pułapkowym inżynierem

Przygotuj:

  • Plastikowa butelka (najlepiej taką o pojemności 1.5 l)
  • Łyżeczka suchych drożdży
  • 2 łyżki cukru
  • Szklanka ciepłej wody
  • Kawałek gazety lub folii (najlepiej o ciemnej barwie)

Przygotowanie:

Zacznij od odcięcia górnej części butelki na wysokości jednej trzeciej całości.

Wymieszaj szklankę ciepłej wody z cukrem, a następnie dodaj drożdże i ponownie dobrze zamieszaj. Gotową miksturę wlej do dolnej części butelki.

Odciętą wcześniej górę butelki, korkiem do dołu włóż do drugiej części. W razie potrzeby doklej do siebie elementy taśmą, tak by przylegały idealnie.

Następnie pułapkę owiń z zewnątrz przygotowanym ciemnym materiałem lub gazetą. Do zamocowania możesz użyć dwustronnej taśmy lub spinaczy.

Tak przygotowaną pułapkę ustaw w pomieszczeniu, z którego chcesz pozbyć się owadów. Jeśli masz problem z nadmiarem tych stworzeń w domu, możesz przygotować więcej takich konstrukcji i umieścić je w różnych miejscach.

Jak to działa?

Drożdże z cukrem zaczną fermentować, a zapach, który wytwarza się w tym procesie w połączeniu z brakiem światła, przyciągnie wszystkie niechciane owady. Lejek ustawiony w dół tworzy jedynie małe, wąskie przejście, a lepkie od mieszanki ścianki dodatkowo utrudniają, wydostanie się z pułapki owadom, które już raz tam wpadły.

Jeśli chcesz, by twoja pułapka przyciągała także większych wrogów spokojnego lata, możesz zbudować jej kolejną wersję. W tym celu do przygotowanej tak jak wyżej butelki należy wlać ciepłą wodę, dołożyć kawałki owoców (cytryna, pomarańcz) oraz łyżeczkę miodu lub dżemu.

Ostatni składnik najlepiej położyć na małym kawałku folii aluminiowej na wierzchu wody, dzięki czemu będzie działało jako mała przynęta na owady. Obie pułapki mogą Ci służyć nawet do dwóch tygodni!

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!