Przetestowany i Skuteczny Domowy Sposób na Usunięcie Czarnej Pleśni z Silikonu w Kuchni i Łazience.

JAKIE ZAGROŻENIA NIESIE ZA SOBĄ PLEŚŃ

Łazienki z racji iż są ciepłym i wilgotnym miejscem, są idealnym miejscem do rozwoju pleśni. Potrafi się ona bardzo szybko rozprzestrzeniać, szczególnie przy niedostatecznej wentylacji i wysokiej wilgoci. Ogromnym problemem jest to, że najczęściej pojawia się ona w miejscach niewidocznych na pierwszy rzut oka.

Pleśń uwielbia również szczeliny i inne miejsca, które są trudni dostępne i nieprzyjemne w czyszczeniu.(np uszczelka w pralce czy płytki silikonowe za zlewozmywakiem). Przez to, że tak rzadko czyścimy te niedostępne czyszczenie, rozwija się w nich bardzo dużo bakterii, które wręcz rozprzestrzeniają się na naszych oczach.

Wilgoć to o tyle irytujący problem, który objawia się w w bardzo różny sposób (np w formie czarnej pleśni, albo odbarwienia silikonu uszczelniającego armaturę kuchenną lub łazienkową)

W nowych budynkach często problemem jest niewystarczające wyschnięcie po pracach budowlanych. Natomiast w budynkach starszych często zawodzi izolacja termiczna ścian zewnętrznych i sufitu na ostatniej kondygnacji. Przy jej braku dochodzi do kondensacji pary wodnej w obrębie tzw. zimnych ścian. Błędy w jej wykonaniu sprzyjają powstawaniu mostków termicznych (cieplnych), czyli miejsc niedostatecznie izolowanych przed zimnem i wilgocią.

CZARNA PLEŚŃ A ZDROWIE

Co bardzo istotne, pleśń nie jest tylko problemem estetycznym, lecz bardzo mocno wpływa na nasze zdrowie. Uwalniane przez nią zarodniki znacznie pogarszają stan powietrza i są jednym z głównych przyczyn chorób układu oddechowego. Na jej negatywne skutki szczególnie narażone są dzieci, ludzie starsi i osoby chore przewlekle. Istnieje jednak proste i skuteczne sposoby, aby raz na zawsze pozbyć się pleśni ze swojego otoczenia.

SPOSOBY NA POZBYWANIE SIĘ PLEŚNI

Do przygotowania jednego z nich potrzebujesz:

  • 1/3 szklanki białego octu
  • 3 łyżki sody oczyszczonej
  • jeden pędzel ze sztywnym włosiem
  • jedna butelka z rozpylaczem

Przygotowanie

Wymieszaj ocet z sodą do całkowitego połączenia się składników. Mieszankę wlej do butelki z rozpylaczem. Nakładaj bezpośrednio na silikon, a następnie pozostaw na półgodziny. W międzyczasie pogrzej wodę, którą następnie spłucz silikon i usuń pleśń używając do tego pędzla. Pamiętaj, żeby podczas dezynfekcji łazienki nosić ochronne rękawiczki!

Co jeszcze jest pomocne w walce z pleśnią?

Pleśń jest o tyle niebezpiecznym przeciwnikiem, że nie ogranicza się ona do tej widocznej części. W momencie w którym pleśń osiedla się w naszym mieszkaniu, w powietrzu zaczynają wirować tysiące zarodników, które trafiają do naszych dróg oddechowych.

Jak pokonać zarodniki pleśni?

Na szczęście walka z pleśnią bardzo często ogranicza się do broni, którą masz już w mieszkaniu, bardzo często nie zdając sobie z jej pleśnio-bójczych właściwości.

1. Ocet

Jest jednym z najlepszych i najskuteczniejszych środków zapobiegawczym pleśni. Wystarczy spryskać nim zakażone obszary i dokładnie wyszorować. Jedynym przeciwskazaniem wykorzystywania octu, jest używanie go na tynku wapiennym – traci on wtedy swoją skuteczność. Za to jest niesamowicie skuteczny gdy czyścimy nim płytki, różnego rodzaju pęknięcia lub spleśniałe fragmenty pralki. Można go też używać profilaktycznie, nakładając go raz w tygodniu na obszary zakażone wcześniej tym grzybem.

2. Alkohol

Jest on szczególnie skuteczny w walce z pleśnią na ścianach. Najlepiej używać czystego, wysokoprocentowego alkoholu. Roztwór należy przygotować z 1 części alkoholu i 1 części wody. Wlać do butelki z rozpylaczem i nałożyć na zakażony obszar. Odczekać kilkanaście minut a później ściągnąć narośl gąbką lub innym skrobakiem.

3. Nadtlenek wodoru

Ten płyn naprawdę potrafi działać cuda. Potrafi on wyeliminować nawet mikroskopijne cząsteczki pleśni i oprócz zapobieganiu rozprzestrzenianiu się pleśni lecz także zapobiega jej nawrotom. Ważnym jest, aby użyć 3% roztworu nadtlenku. Płyn należy wlać do butelki z rozpylaczem i dokładnie pokryć dotknięte obszary, Odczekać 10-15min a następnie dokładnie wytrzeć powierzchnię.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!