Pozbądź się bólu w stawach, ścięgnach i kościach. Odkryj roślinę, która zdziałała cuda dla wielu.

Ta roślina, której wielu mylnie uznaje za chwast, z pewnością jest ci znana. Warto jednak pamiętać o jej korzystnych właściwościach, które wspomagają leczenie różnych dolegliwości zdrowotnych.

Czy chciałbyś dowiedzieć się więcej o babce lancetowatej? Jej lecznicze korzyści są znane wielu. Poniższa maść nie tylko pomaga w bólach stawów, ścięgien, więzadeł, ale także przynosi ulgę przy oparzeniach, ropnych ranach, egzemach czy ukąszeniach owadów.

Oto przepis na maść z babki lancetowatej:

Składniki:

  • 100 g niesolonego smalcu (lub masła z 80% zawartością tłuszczu)
  • 50 g świeżych liści babki lancetowatej.

Wykonanie:

  1. Liście zbieraj w okresie od maja do sierpnia. Po umyciu, wyłożyć je na ręcznik do wyschnięcia.
  2. Następnie, drobno je posiekać.
  3. W garnku, rozpuszczając smalec na łagodnym ogniu, dodaj posiekane liście. Mieszając drewnianą łyżką, gotuj przez ok. 5 minut.
  4. Pozostaw mieszaninę do ostygnięcia przez noc, a na następny dzień ponownie lekko podgrzej. Przesącz przez gazę i przelewaj do ciemnych słoików.
  5. Maść przechowuj w chłodnym miejscu. W razie potrzeby można użyć suszonych liści oraz wazeliny.

Aplikacja:

Na czystą skórę nakładaj maść cienką warstwą 3-4 razy dziennie. Posiada ona właściwości gojące, zmiękczające oraz antybakteryjne.

Babka lancetowata, choć często niedoceniana, ma potężne właściwości lecznicze. Od dawna była składnikiem medycyny naturalnej i przynosi wiele korzyści takich jak wspieranie układu odpornościowego, działanie detoksykujące, antyseptyczne, a także pomoc przy astmie czy przeziębieniu.

Nie tylko maść jest cenna. Z babki lancetowatej można przygotować nalewkę pomagającą przy stanach zapalnych dróg moczowych czy do płukania ust. Syrop z babki to skuteczne lekarstwo na kaszel, a herbatę z niej poleca się przy chorobach płuc.

Nie zapominajmy o cennych darach, jakie oferuje nam natura.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!