Skuteczny środek. Moje ogórki rosną jak opętane, odkąd stosuję ten nawóz do ogórków.

Warzywnik to Twoje oczko w głowie? Podpowiem Ci jak sporządzić nawóz pod ogórki, dzięki któremu tegoroczny zbiór przejdzie Twoje najśmielsze oczekiwania

Lubisz mieć w zimie pełną spiżarkę przetworów, a wśród nich słoiki ogórków kiszonych, konserwowych i pysznych sałatek z tym warzywem w roli głównej? Podzielę się dziś z Tobą przepisem na nawóz, który zapewni Ci obfite zbiory ogórków. Możesz spać spokojnie, od tego roku będziesz mogła swą kolekcję  przetworów wypełniać po brzegi.

Po pierwsze naucz się obserwować czego brakuje Twoim ogórkom

  1. Jeśli liście ogórków mają jasnozieloną barwę jest to oznaką niedoborów azotu.
  2. W sytuacji, gdy liście ogórków zwijają się do dołu spowodowane jest to niedoborem wapnia.
  3. Kiedy zaobserwujesz jasne obrzeża liści oznacza to, że twoim ogórkom dokucza całkowity brak wapnia.

W sklepach ogrodniczych jest dostępnych wiele specjalnych preparatów, mających za zadnie uzupełnienie tych niezbędnych mikroelementów. Lepiej jednak użyć bezpieczniejszego nawozu, przygotowanego na bazie naturalnych składników.

To produkty spożywcze, które sami spożywamy w swojej codziennej diecie. W zestawieniu z gotowymi nawozami dostępnymi w sprzedaży to zdecydowanie tańsza opcja.

Dwa przepisy na domowe, uniwersalne nawozy. Skuteczne i sprawdzone nie tylko na ogórkach

1. Ten nawóz sporządzamy z opakowania drożdży (100 g) i 10 litrów wody. Musimy drożdże rozcieńczyć w wiaderku z ciepłą wodą. Należy odczekać 3 dni, aż nawóz będzie gotowy do podlewania warzyw. Orientacyjne zużycie to około 0,5 litra na jeden krzak.

2. W wiadrze o pojemności 10 l namocz bochenek żytniego chleba. Odstaw wiaderko na minimum 12 godzin, aż chleb całkowicie rozmięknie. Przefiltruj całość, a następnie dodaj 10 kropli jodu. Do nawożenia ogórków potrzebne będzie Ci 1 litr nawozu na 10 l wody. Teraz możesz bez przeszkód zacząć opryskiwanie warzyw.

Nawozy na bazie drożdży sprawdzają się świetnie nie tylko w przypadków ogórków, ale także pomidorów, truskawek, drzewek owocowych i wielu innych roślin.

Pamiętaj o tym, aby nawozić je wieczorem lub w pochmurne dni, aby w połączeniu z mocnym słońcem nie popalić roślin.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!