Oto kilka sposobów na przywrócenie śnieżnobiałego koloru ręczników.

Moja babcia podzieliła się swoimi wskazówkami na temat wybielania ręczników. Wszystko to odbywa się bez użycia ostrych środków chemicznych. Twoje ręczniki będą wyglądały jak nowe przy niewielkim wysiłku.

Częste pranie może spowodować utratę oryginalnych kolorów ręczników kuchennych i kąpielowych, które mogą zżółknąć lub zszarzeć. Problem ten można łatwo rozwiązać bez konieczności wymiany ręczników. Postępuj zgodnie z instrukcjami mojej babci.

Oto przedmioty, które będą Ci potrzebne

  • 3 litry wrzącej wody
  • 2 łyżki oleju słonecznikowego
  • 1 łyżka mąki do pieczenia
  • 100 g proszku do prania
  • 2 łyżki stołowe soli

Czynności:

Wymieszaj składniki w ciepłej wodzie. Następnie dodaj do mieszaniny ręczniki i ścierki. Gotuj całość przez około 5 minut. Pozostaw do ostygnięcia, a następnie wypłucz w pralce. Efekt będzie niesamowity! Dowiedz się, jak zmiękczyć i wybielić ręczniki. Ta rodzina przekazywała ten pomysł z pokolenia na pokolenie. Ważne!

Oto jak:

Podgrzej trochę wody i wymieszaj z kwaskiem cytrynowym, aby uzyskać 30% roztwór. Połącz 3 części kwasku cytrynowego i 7 części wody. Po rozpuszczeniu kwasku cytrynowego możesz wrzucić ręczniki. Pozostawić ręczniki do namoczenia na co najwyżej jedną noc. Następnie wyprać je w zwykły sposób w pralce.

Aby uzyskać pożądany efekt, do prania można dodać dwie łyżki stołowe kwasu cytrynowego. Ręczniki zmiękną i będą pachniały świeżością.

Tradycyjna aspiryna

Jest tak samo niezawodna i staroświecka jak ta, której moja babcia używała do prania białych ubrań. Może usunąć z włókien żółte i szare plamy, a także wieloletnie pozostałości.

Ocet winny

Ocet można winić za niektóre rzeczy, ale to tylko dlatego, że potrafi usunąć zabrudzenia, które nagromadziły się z biegiem czasu. Aby namoczyć ręczniki i ścierki na noc, należy użyć mieszaniny octu i wody. Następnie można je wyprać w tradycyjny sposób.

Gorąca woda z cytryną

Doprowadź rondel z wrzącą wodą do wrzenia. Pozwól cytrynie ostygnąć. Następnie dodaj sproszkowany proszek do prania. Pozostaw na co najmniej godzinę. Po wypraniu w pralce będzie wyglądać wspaniale.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!