Moja kumpela zdradziła sposób na gładkie stopy – Wystarczą tylko dwa składniki

Obserwuje się, że stopy są tą częścią ciała, o której niestety najmniej pamiętamy.

Nie używamy specjalnych produktów, które je nawilżą, odżywią i sprawią, że będą wyglądać ładnie oraz zdrowo. Nie doceniamy naszych stóp, chociaż to one dźwigają nasz ciężar każdego dnia.

Stopy, które są zaniedbane, często są obtarte, suche, mają popękane pięty, a infekcja grzybicza staje się codziennością. Nieodpowiednia pielęgnacja tej części ciała to nie tylko nieestetyczny wygląd, ale także problemy zdrowotne.

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że wystarczą tylko dwa powszechnie znajdujące się w domu produkty, dzięki którym nasze stopy odżyją i będą cieszyć się nienagannym wyglądem.

Aspiryna i cytryna

Każdy z nas ma w domu te składniki, dlatego też czas skończyć z wymówkami, że nie mamy czym pielęgnować stóp. Te ciekawe połączenie usuwa stwardniały naskórek, wspiera walce z infekcją, a także likwiduje nieładne przebarwienia.

Do stworzenia domowej maski na stopy potrzebujesz:

  • sok z całej cytryny
  • 5 tabletek aspiryny
  • pumeks

Przygotowanie i stosowanie maseczki:

Zetrzyj aspirynę za pomocą moździerza tak, by przybrała formę pyłu. Do aspiryny dodaj sok z jednej cytryny, a następnie dokładnie wymieszaj.

Nałóż maseczkę na czyste stopy na 20 minut, od czasu do czasu pocieraj je pumeksem. Gdy minie wyznaczony czas, dokładnie opłucz stopy i posmaruj je głęboko nawilżającym kremem. Aby kuracja przynosiła pożądane efekty, warto stosować ją regularnie.

Wystarczą już dwa lub trzy razy w tygodniu, by cieszyć się pięknymi, gładkimi i zdrowymi stopami bez infekcji. Koniecznie wypróbuj ten sposób i podziel się nim ze znajomymi!

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!