Proste i skuteczne maści na najbardziej uciążliwy i nieprzyjemny ból, dotykający każdego.

Bardzo dużą przeszkodą w życiu człowieka bywa ból kolana. Ból ten sprawia duże niedogodności jak kiepska jakość snu, brak chęci na wykonywanie swojego hobby.

Niedogodność ta doskwiera przez dłuższy czas i jedyne co się zmienia to jego nasilenie. Ból ten może mieć różne przyczyny. Może to być kontuzja, czy doskwierająca człowieka choroba ale wspólnym mianownikiem tych wszystkich rzeczy jest nieznośny ból.

Maść, która pozwoli pozbyć się bólu już po pierwszym użyciu. Moja mama, która jest ekspertką od kwestii zdrowotnych doradziła mi zastosowanie domowej mieszanki leczniczej. Pomimo moich wątpliwości dzięki tej maści udało mi się pozbyć się bólu za pierwszym użyciem.

Składniki:

  • 1 łyżka zwykłej musztardy,
  • 1 łyżka miodu,
  • 1 łyżka sody,
  • 1 łyżka soli

Przygotowanie:

Składniki należy ze sobą wymieszać i następnie nałożyć na bolące kolano. Zawinąć folią i opatrzyć bandażem. Połóż się spać po czym następnego dnia zmyj maść letnią wodą. Ta metoda działa również wtedy, gdy w twoim kolanie zebrała się woda.

Jeżeli masz jakieś wątpliwości to możesz spróbować na swoim nadgarstku i upewnić się, czy nie spowoduje to problemów, w przypadku gdy masz wrażliwą skórę. Powinieneś powtarzać proces przez 4-5 dni, po czym ból powinien się zmniejszyć. W razie gdyby ból powrócił, proszę powtórzyć wszystkie kroki.

Dodatkowa rada – jeżeli masz ból w nadgarstku to spróbuj wykorzystać maść wykonaną z chili w proszku i smalcu.

Liście kapusty

Mój szwagier zalecił liście kapusty jako środek leczniczy. Spotkało się to z moim głębokim niedowierzaniem, lecz to również działa. Należy liście kapusty włożyć do ciepłej wody, po czym trzeba je osuszyć i włożyć między dwoma kawałkami folii i następnie parę razy przejechać po nich wałkiem.

Taka procedura doprowadzi to tego, że w kapuście popękają żyły uwalniając tym samym substancje lecznicze. Następnym krokiem jest przyłożenie do kolana, a następnie owinięcie gazą i pozostawienie w takim stanie okładu na noc na co najmniej trzy godziny. To działa także na opuchniętą kostkę.

Maść lecznicza z rozmarynu

Składniki:

  • posiekany rozmaryn (około 2 garście),
  • około 250 g czystej maści, wazeliny lub oleju kokosowego,
  • czysty pojemnik

Przygotowanie:

Tłuszcz należy podgrzać, ale nie gotować (wazelina w kąpieli, olej i maść użyć bezpośrednio na garnku). Do gotowych składników dodać powoli posiekany rozmaryn. Poczekać do następnego dnia, aż ostygnie.’ Kolejnym krokiem jest ponowne podgrzanie i przecedzenie przez czysty materiał, po to aby w wywarze nie było żadnych kawałków ziół.

Od razu wlewamy gotowy wywar do tygla, aby maść zakrzepła. Najlepszym sposobem jest przechowywanie w lodówce. Stosować go kiedy tylko zajdzie taka potrzeba, lecz uważam, że dobrze jest mieć go przy sobie, co jak sam zauważysz będzie korzystne!

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!