Bardzo łatwa pułapka na komary. Dzięki niej możesz spać spokojnie. Co ważne już w 5 minut pozbędziesz się wszystkich komarów.

Lato. Cudowna pora roku, kiedy możemy spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Ach, weekendy w ogródku. Przy grillu. Kto by tego nie chciał? Jednak jest jedno stworzenie, które może zakłócić nawet najlepszy odpoczynek. Komar.

Okiennice, moskitiery i różne inne sposoby wykorzystujemy, by tylko pozbyć się problemu komarów. Nie zawsze chcemy sięgać po chemiczne rozwiązania. A chcielibyśmy pozbyć się uciążliwych owadów, które nie pozwalają spać i utrudniają wypoczynek na świeżym powietrzu. Jest jednak pewien prosty i skuteczny sposób, by poradzić sobie z takimi uciążliwymi sąsiadami. Pułapka na komary.

Składniki:

  • Plastikowa butelka o pojemności 1,5 l
  • Kawałek ciemnego materiału, folii lub gazety
  • 2 szklanki semoliny cukrowej lub cukru
  • 1 łyżeczka suszonych drożdży
  • 1 szklanka gorącej wody

Wykonanie:

Z butelki odcinany górę w ok. 1/3 wysokości

Do dna butelki wlewamy wodę (jej temperatura nie powinna przekraczać 30 st. C) Dodajemy cukier lub semolinę, drożdże i mieszamy dokładnie.

Szyjkę butelki umieść tutaj do góry nogami. W razie potrzeby możesz ją skleić taśmą, by konstrukcja na pewno się trzymała.

Z butelki będzie się wydzielał dwutlenek węgla. Dzięki temu owady zamiast do nas, skierują się od razu tam.

Cała butelkę owijamy szmatką, gazetą lub folią i ustawiamy ją w przyciemnionym pomieszczeniu, gdzie nie ma przeciągów. Na zewnątrz efekty przeważnie są o wiele słabsze.

Komary chętnie będą podlatywać do pułapki i wpadać do niej, a my będziemy mogli za to spokojnie spać i nie przejmować się problemem komarów.

Pułapka co 5-7 dni wymaga wymiany, gdyż po tym czasie może nie zachodzić już proces fermentacji. Wtedy nie jest wytwarzany dwutlenek węgla i komary nie będą lecieć do pułapki.

Co ciekawe, pułapka może działać także na inne owady, jak muchy, szerszenie czy osy. Wystarczy do środka dać wodę i kawałki owoców, dżemu czy miodu. Taka pułapka może wytrzymać do dwóch tygodni. A przynęta musi pływać w wodzie, a nie być całkowicie w niej zanurzona. Wtedy osiągniemy najlepsze efekty i nie będziemy musieli dłużej przejmować się owadami, które mogą nam uprzykrzać życie.

Inny sposób na owady

Istnieje także wiele innych sposobów domowej roboty, które mogą skutecznie pomóc pozbyć się owadów z domu. Wiele z nich nie wymaga od nas wiele. Sporo składników znajdziemy bowiem we własnym domu. Dlatego teraz przyjrzymy się, jak przygotować ciekawy odstraszasz na komary.

Wystarczy do tego butelka Alpy francówki. Należy ją wlać do płytkie miski, dodać do tego 20-30 ząbków czosnku i taką substancję zostawiamy w domu, w dowolnym pomieszczeniu. Trzeba liczyć się jedynie z tym, że z czasem Alpa zaczyna brązowieć. Jednak nie ma to najmniejszego znaczenia dla jej działania.

Taki sposób rzeczywiście się sprawdza. W momencie gdy zauważymy, że płyn wyparować, jedynie dolewamy Alpę i dalej mamy spokój. Bez względu na to, czy do pomieszczenia wleci osa, komar czy inny owad. Jedynie poczują ten zapach i od razu wylatują. Dzięki czemu nie będziemy mieli z nimi już  problemów.

Widzimy zatem, że te najprostsze sposoby czasami sprawdzają się najlepiej. Dzięki temu nie musimy dłużej przejmować się problemem uciążliwych owadów we własnym domu, a lato będzie dla nas znów przyjemną porą roku.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!