Soda oczyszczona jest niezbędną i niedrogą królową czystości: 15 metod na jej wykorzystanie

Soda oczyszczona to doskonały proszek do pieczenia, który najczęściej wykorzystywany jest do wypieku ciast. Ale nie lekceważ jej pozostałych możliwości wykorzystania!

Jest to również uniwersalny środek domowy do czyszczenia. Myje i czyści prawie wszystko. Soda jest bezpieczna dla zdrowia, nie powoduje alergii, nie pozostawia zapachu, jest tania i doskonale czyści różnorodne zanieczyszczenia.

Wystarczy zaopatrzyć się w kilka paczek tego produktu – a wszelkie stare zabrudzenia znikną bez śladu.

Tapicerka

Rozpuść sodę oczyszczoną w ciepłej wodzie i użyj tego produktu do pielęgnacji mebli, których tapicerka jest lekko brudna i pachnie nieprzyjemnie. Po 15 minutach przetrzyj czystą wodą i cieszył się świeżością.

czyszczenie kąpieli za pomocą sody i octu

Czajnik

Z przyborów kuchennych czajnik może być najczęściej zanieczyszczony od wewnątrz. Powodem tego może być jakość wody i fakt, że często nie zaglądamy do środka.Najłatwiejszym i najtańszym sposobem czyszczenia czajnika i pozbycia się kamienia jest użycie zwykłej sody oczyszczonej.

Aby wyczyścić czajnik, napełnij go wodą, dodaj 1 łyżkę sody do wody, zagotuj wodę, a następnie pozostaw na 30 minut. Następnie umyj czajnik, napełnij go ponownie wodą i ponownie zagotuj, aby usunąć pozostałą sodę.

czyszczenie patelni sodą i nadtlenkiem

Patelnia

Połącz detergent do mycia naczyń z sodą oczyszczoną i umyj tłuste patelnie za pomocą tej pasty. Tłuszcz zniknie bez większego wysiłku.

Srebrna biżuteria i sztućce

Jeśli Twoja srebrna biżuteria straciła blask, umieść arkusz folii na dnie patelni, dodaj do niej 60 gramów sody, wlej 1 litr gorącej wody i włóż biżuterię do wody. Następnie umieść naczynie na ogniu.

Gotuj na najwolniejszym ogniu przez 15 minut. Za 3-4 minuty zobaczysz, jak metal się rozjaśnia. Czyszczenie srebra sodą przywraca ich produktom nieskazitelny połysk.

Pojemniki na żywność

Mogą dość szybko ulec zanieczyszczeniu. Dlatego odśwież je gąbką posypaną sodą lub wytrzyj najbardziej trwałe plamy pastą tej substancji niewielką ilością ciepłej wody.

Brudna lodówka

Jeśli czujesz nieprzyjemny zapach w lodówce, możesz się go pozbyć za pomocą sody. Przetrzyj nią wszystkie ściany i półki. Wlej również trochę proszku do pojemnika i pozostaw na chwilę na półce lodówki.

Owoce i warzywa

Aby usunąć osad z wosku z zakupionych produktów, umyj je w ciepłym roztworze sody.

Gąbki kuchenne

Po kilku dniach intensywnego użytkowania gąbki kuchenne pochłaniają zapachy i brud, przez co stają się bezużyteczne. Możesz zmienić tą sytuację, zanurzając je w roztworze ciepłej wody i sody.

Zapach z kosza

Wrzuć łyżkę sody na lub pod spód worka na śmieci. Soda oczyszczona jest naturalnym absorbentem, poradzi sobie z nieprzyjemnymi zapachami.

czyszczenie sody srebrnej

Zlewozmywak

Borykasz się z nieprzyjemnym zapachem z odpływu zlewu? Możesz wlać pół szklanki sody bezpośrednio do środka, a następnie wlać pół szklanki octu.

Natychmiast przykryj odpływ spodkiem – będzie buzować. Poczekaj 5 minut, następnie włącz gorącą wodę i spłucz.

czyszczenie kaptura sodą

Stare zabawki

Umyj je gąbką zanurzoną w roztworze sody oczyszczonej i ciepłej wody.

Obrazy na ścianach

Jeśli dzieci pomalowały ściany spróbuj usunąć bazgroły mokrą gąbką i sodą oczyszczoną, lekko je pocierając.

czyszczenie rur sodą i octem

Pleśń w łazience

Pleśń może zacząć się od małej plamki i szybko stać się niebezpieczna dla zdrowia. Przygotuj w domu prosty, niedrogi i skuteczny środek na pleśń w łazience.

Dodaj kilka łyżek sody oczyszczonej i łyżkę proszku do prania do szklanki gorącej wody, dokładnie mieszaj. Następnie za pomocą starej szczoteczki do zębów zwilżonej tym roztworem umyj spleśniałą powierzchnię. W ten sam sposób możesz myć fugi między płytkami.

Podziel się tymi sposobami ze znajomymi na facebooku. Na pewno Ci za to podziękują !

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!