Jak skutecznie odświeżyć zasłony w swoim domu: Instrukcje.

Jak skutecznie odświeżyć zasłony w swoim domu?

Białe zasłony z czasem nieubłaganie tracą swoją pierwotną biel oraz swój świeży zapach. W końcu każde białe zasłony zaczynają żółknąć, stopniowo tracąc swą śnieżną biel, przez co wyglądają nieestetycznie. Dzięki kilku radom, które przedstawiamy poniżej, każdy może odświeżyć swe zasłony i dostrzec różnicę w ich wyglądzie nawet po jednym praniu.

Domowe sposoby na wybielanie zasłon

Metoda, o której mowa jest banalnie prosta. Wystarczą zaledwie dwa składniki obecne praktycznie w każdej kuchni. Mowa tutaj o soli i occie. Na początku należy dokładnie odkurzyć zasłony i namoczyć je przez 10 minut w ciepłej wodzie w celu pozbycia się kurzu. Następnie trzeba wypłukać zasłony w czystej wodzie.

Tak przygotowane zasłony są gotowe na kolejny etap, a mianowicie kąpiel w gorącej wodzie z sześcioma łyżkami soli. Także powinno to trwać 10 minut, po czym znów należy wypłukać zasłony w czystej wodzie. 

Kolejnym krokiem będzie znów 10-minutowa kąpiel, lecz tym razem w gorącej wodzie z dodatkiem dwóch łyżek octu. Gdy będzie już po wszystkim, wystarczy wyprać zasłony w pralce, a następnie rozwiesić i pozostawić do wyschnięcia.

Uniwersalne zastosowanie soli

Wspomnianą sól można zastosować także do wybielania pościeli lub bielizny. Jest to bardzo stara metoda doskonale znana naszym babciom. W przypadku większych rozmiarów wystarczy zwiększyć ilość soli i wody. Po namaczaniu wystarczy wyprać, a białe tkaniny zalśnią nowością.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!