Zaledwie 15 minut dziennie i 4 ćwiczenia – to wszystko, czego potrzebujesz, aby osiągnąć płaski brzuch i szczupłą talię.

O smukłej sylwetce, z talią osy i płaskim brzuchem, marzy niejedna z nas. Wiele pań dąży do tego ideału.

Nie jest konieczne od razu zapisywanie się na siłownię, by osiągnąć wymarzony efekt. W domu wystarczy poświęcić na ćwiczenia zaledwie piętnaście minut, przy zachowaniu konsekwencji i regularności. Dodając do tego zdrową dietę, zobaczycie, jak szybko zaczniecie cieszyć się z własnego ciała 🙂

Pamiętajcie, że regularność to klucz do sukcesu! Przez 30 dni codziennie musicie poświęcić na zestaw ćwiczeń 15 minut. Zaczynamy od unoszenia nóg (należy je napinać aż po same końce, podobnie jak mięśnie brzucha i talii). Przylegają do podłogi ramiona, głowa, plecy.

Unieście nogi do góry, jak pokazano na obrazku, utrzymując pozycję przez 2-3 sekundy, a potem przechylcie nogi na lewo. Utrzymajcie tę pozycję. Teraz czas na stronę prawą. Trzy zestawy to minimum.

Rozciąganie jest niezwykle istotne!

Z wyprostowanymi nogami usiądźcie na macie (nogi rozstawcie nieco szerzej niż ramiona). Zacznijcie od obracania ramion o 90 stopni, a później spróbujcie lewą dłonią dotknąć prawej stopy. Wykonajcie 30 powtórzeń na każdą stronę 🙂 PS. Po skończeniu ćwiczeń pamiętajcie o wyprostowaniu pleców!

Do następnego ćwiczenia potrzebny będzie hantel. Trzymając go przed sobą, usiądźcie na podłodze z ugiętymi kolanami i prostymi plecami. Przechylcie się do tyłu, jednocześnie wyciągając ramiona przed siebie. Potem wykonajcie obrót najdalej jak się da, najpierw w lewo, potem w prawo… i tak 30 razy. Ważne, by ciągle napinać mięśnie.

Teraz czas na ćwiczenie idealne na boczki! Usiądźcie na boku i unieście biodra. Licząc do 8-10 (w zależności od wytrzymałości), równocześnie wyrzucajcie wolne ramię do góry (jak na obrazku, tworząc łuk). Powtórzcie to 15 razy na każdą stronę.

To ćwiczenie może wydawać się proste, ale takie nie jest! Połóżcie się na brzuchu i unieście zarówno ręce, jak i nogi. Delikatnie podnieście głowę. Wykonajcie dwie serie po 10 powtórzeń (jedno powtórzenie to wytrzymanie w tej pozycji przez 20 sekund).

Przekonacie się, że wystarczy 15 minut dziennie, by po miesiącu zauważyć piękne efekty!

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!