Twoje życie w niebezpieczeństwie: atak serca i jak na niego reagować. Przeczytaj teraz.

Zatrzymaj się na moment, niezależnie od tego, co robisz, i poświęć dwie minuty, aby przeczytać to ważne ostrzeżenie: ATAK SERCA. Następnie znajdź chwilę, aby przekazać tę wiadomość swoim przyjaciołom. Dzielenie się nią może uratować czyjeś życie.

Wyobraź sobie, że jest 19:45, a ty wracasz do domu po ciężkim dniu w pracy, sam. Czujesz się zmęczony, zły i sfrustrowany. Nagle, twoje serce zaczyna boleć nieznośnie, a ból promieniuje do ramienia i szczęki. Jesteś daleko od szpitala i obawiasz się, że nie zdążysz tam na czas.

Wielu z nas miało szkolenie z pierwszej pomocy, lecz nie uczono nas, jak zastosować je w sytuacji, gdy potrzebujemy pomocy sami.

Co zrobić, aby przetrwać atak serca, kiedy jesteś sam, zanim nadejdzie pomoc? Często zdarza się, że osoby doznające zawału są same. Osoba, która czuje, że zaraz zemdleje i jej serce nie pracuje prawidłowo, ma zaledwie około 10 sekund, zanim straci przytomność.

Taką osobę może uratować kasłanie – powinno być ono silne i głębokie, jak przy próbie odkrztuszenia flegmy, poprzedzone głębokim wdechem. Kaszel i głęboki oddech powinny być powtarzane co dwie sekundy, aż do przybycia pomocy lub aż serce zacznie bić normalnie.

Głębokie oddechy zapewniają więcej tlenu dla płuc, organizmu i mózgu. Intensywne kasłanie spowalnia pracę serca i utrzymuje krążenie, pomagając przywrócić jego normalny rytm.

Podziel się tą wiedzą z jak największą liczbą osób. Może to uratować ich życie! Kardiolodzy podkreślają, że przekazanie tej wiadomości dziesięciu osobom może uratować przynajmniej jedno życie. Zamiast przesyłać żarty czy zdjęcia, lepiej podziel się tą ważną informacją.

Ta prosta wiedza może ocalić ciebie, kogoś z twojej rodziny czy bliskiego przyjaciela. Jeśli dostaniesz tę wiadomość więcej niż raz, nie złość się. Ciesz się raczej, że masz przyjaciół, którzy o ciebie dbają.

Nie zapominaj o sposobach radzenia sobie z ATAKIEM SERCA i nie wahaj się dzielić tą wiedzą dalej!

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!