Dlatego masaż dłoni jest tak korzystny dla zdrowia: Karetka w dłoni. Sekretna moc palców u dłoni.

Podczas gdy biegniemy do najbliższej apteki po pomoc, Koreańczycy znajdują panaceum na choroby na własnych ciałach i samodzielnie ratują się od bólów głowy, kaszlu, nadciśnienia, a nawet chorób serca.

Metoda leczenia bez zastrzyków i tabletek jest dostępna dla każdego i nazywa się su-jok (przetłumaczone z koreańskiego jako su – hand, jok – leg). I nie wymyślili tego mnisi tybetańscy, ale profesor Seoul University Park Jae Woo w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

soo jock terapii jest

Su Jock Therapy

Terapia su-jock łączy wielowiekowe doświadczenie medycyny chińskiej i nowoczesną wiedzę z zakresu refleksologii. Zwolennicy metody twierdzą, że na naszych stopach i rękach znajdują się biologicznie aktywne punkty odpowiadające narządom wewnętrznym i częściom ciała.

terapia Su Dżok

Technika terapii polega na znajdowaniu obszarów skóry z nieprzyjemnymi odczuciami i działaniu na nie. W celu stymulacji punktowej można użyć improwizowanych środków, na przykład zapałki lub ołówka, a nawet nasion roślin.

Nasiona to żywe obiekty biologiczne, które mają własną energię. Dotykając bolesnego punktu, pochłaniają patogeniczną energię, zwracając w zamian dobrą energię. Nie ma przeciwwskazań i skutków ubocznych dla tej metody i nie ma nic skomplikowanego w działaniach – wystarczy spojrzeć raz, aby zrozumieć zasadę lokalizacji stref. Dlaczego więc by nie spróbować?

Nauka wpływania na ciało

Ból głowy

W przypadku bólu głowy owiąż paliczek paznokcia kciuka (odpowiada głowie) zwykłą gumką farmaceutyczną i poczekaj kilka minut. Kiedy górna część  zmieni kolor na czerwony, ściągnij gumkę.

terapia oka sous jock

Poczujesz, jakby krew odpłynęła z twojej głowy. Jeśli to nie nastąpi po pierwszym razie, powtarzaj manipulacje przez 3-5 minut, aż stan się poprawi.

Ból zębów

Za pomocą tępego ołówka znajdź bolesne miejsce w pobliżu paznokcia. Jeśli po 3-5 minutach masażu ból minął, to punkt został znaleziony poprawnie.

Katar

W pozbyciu się kataru pomoże np. ziarenka gryki ułożone na paliczkach wszystkich palców  z wyjątkiem kciuka. Naciskaj je od czasu do czasu – to pomoże złagodzić obrzęk nosa i pozwoli ci łatwiej oddychać.

su jock terapia nadciśnienia tętniczego

Miesiączka bez problemów

Aby uczynić miesiączkę mniej bolesną i pozbyć się nieprzyjemnych objawów, które je towarzyszą, poszukaj punktów, które odpowiadają macicy i jajnikom. Masuj je energicznie, a po kilku minutach ból i dyskomfort powinny minąć.

książka terapeutyczna su jok

Masaż w przypadku problemów z kolanami

W przypadku problemów z kolanami, szczególnie u osób starszych, należy masować środkowe części palca serdecznego i środkowego. Są to punkty odpowiadające kolanom, przy czym palec serdeczny odpowiada prawemu kolanowi, a palec środkowy lewemu kolanowi.

terapia hemoroidów

Masaż akupresurowy dłoni pomaga w intensywnym stresie psychicznym, częstym stresie, silnym zmęczeniu, łagodzi napięcie i znużenie oraz umożliwia relaks.

Możesz go robić zarówno w pracy, jak i w trakcie podróży, zwłaszcza, że ​​nie zajmuje on dużo czasu, a przywraca siłę.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!