Oto prosty sposób, żeby zrezygnować ze słodyczy bez zbędnego wysiłku.

Kawałek ulubionego ciasta czy placka z owocami może sprawić, że poczujesz się lepiej. Dlatego wielu z nas trudno przychodzi zrezygnowanie ze słodyczy. Czasem nie jest to łatwa decyzja.

Można próbować silnej motywacji albo innych sposobów. Jednak kto powiedział, że trzeba się męczyć? Oto prosty sposób, żeby zrezygnować ze słodyczy bez zbędnego wysiłku.

Mleko sezamowe

Bywa tak, że chęć na słodycze jest podyktowana konkretnym powodem. Jeśli w Twoim organizmie brakuje wapnia czy magnezu, może to mieć wpływ na Twoje wybory żywieniowe, prowadząc do zachcianek na produkty o wysokim indeksie glikemicznym. Sezam może być dobrą opcją na uzupełnienie tych braków.

Sezam zawiera duże ilości takich pierwiastków jak magnez czy wapń, a także witamin B, C, E, A, co może być niezwykle korzystne. Przygotowane z niego mleko jest wysokokaloryczne, więc dostarczy niezbędnej energii, jednocześnie nie powodując wzrostu wagi. Czujesz potrzebę dodania odrobiny słodyczy do swojego posiłku? Przygotuj smakowite mleko z masłem sezamowym.

Oto lista potrzebnych rzeczy:

  • woda – 1l
  • miód – 2 łyżeczki
  • nieprażony sezam – 100g

Najpierw nasiona sezamu należy moczyć w wodzie przez co najmniej jedną noc. Po namoczeniu przepłucz ziarna wodą i umieść w blenderze. Następnie dodaj do sezamu szklankę wody oraz miód. Blenduj przez chwilę, a następnie zblenduj powstałą mieszaninę z pozostałą ilością wody.

Miód może służyć jako substancja słodząca potrawy, ale nie jest to niezbędne.

Stosując się do powyższego przepisu, uzyskasz litr przepysznego oleju sezamowego. Codziennie rano, jeszcze przed rozpoczęciem codziennych aktywności, należy wypić szklankę przygotowanego oleju. Ochota na słodycze zniknie w ciągu kilku kolejnych dni. Dodatkową zaletą jest to, że napój ten zapewni Ci mocniejsze kości oraz zdrowsze włosy i paznokcie.

Zawarte w oleju przeciwutleniacze to ważny element, który obniża ryzyko nowotworów i hamuje procesy związane ze starzeniem. Tak przygotowane mleko sezamowe możesz także wykorzystać do wypieków albo jako bazę do smoothie. Podziel się nim z rodziną i przyjaciółmi!

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!