W szybki sposób usuń przebarwienia ze skóry – Proste i skuteczne

Jak pozbyć się przebarwień na skórze? Tani i skuteczny sposób.

Plamy starcze to przebarwienia pojawiające się na skórze starszych osób. Mogą pojawiać się w wyniku zbyt długiego przebywania na słońcu, ale są też naturalnym procesem starzenia się skóry: ich powstawanie wiąże się z nadprodukcją melaniny, czyli pigmentów odpowiadających za nasz kolor skóry, włosów i oczu.

Aby zapobiec lub ograniczyć powstawanie plam starczych należy unikać bezpośredniej ekspozycji skóry na słońce oraz stosować filtry przeciwsłoneczne UV.

Na szczęście plamy starcze nie mają negatywnego wpływu na nasze zdrowie, jednak są one niepożądane ponieważ wyglądają niekorzystnie na naszej skórze. Na ich usunięcie istnieją naturalne i skuteczne sposoby, jednak każda osoba jest inna i nie wszystkim mogą one pomóc. Jednak żeby wiedzieć warto wypróbować poniższy sposób.

Potrzebować będziemy:

  • Sok z cebuli: można go zrobić samemu krojąc kilka cebul a następnie je blendując blenderem.
  • Ocet jabłkowy: do kupienia w większości sklepów spożywczych.

Sok z cebuli i ocet należy razem wymieszać i stosować regularnie przez minimum 3 tygodnie na ciemne plamy. Sok z cebuli ma właściwości rozjaśniające skórę, a ocet przedłuża jego trwałość. Aby substancja pozostawała jak najdłużej świeża warto trzymać ją zamkniętą w lodówce.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!