Jak usunąć przebarwienia ze skóry. Oto bardzo prosty i skuteczny sposób

Przebarwienia na skórze są problemem, który najczęściej pojawia się wraz z wiekiem. Dotyczą one tych części ciała, które są najbardziej narażone na działanie promieni słonecznych, tj. rąk oraz twarzy.

Jest to ściśle związane z promieniowaniem słonecznym, które każdego dnia oddziałuje na naszą skórę. Podstawową ochronę przed słońcem zapewniają specjalne kremy i emulsje z filtrem UV, które powinny być stosowane przy każdym wyjściu na słońce.

Plamy, które pojawiają się na skórze wraz z wiekiem, o ile są tymi starczymi, to nie stanowią żadnego zagrożenia dla naszego zdrowia. Nie zmienia to jednak faktu, że takie przebarwienia nie wyglądają estetycznie i raczej nikt nie chciałby ich mieć.

Dziś pokażemy prosty i naturalny sposób, który może pomóc w walce z plamami.

Trzeba pamiętać jednak o tym, że nie jest to stuprocentowe rozwiązanie i jednym może pomóc, a drugim nie koniecznie. Warto jednak spróbować, ponieważ nic to nas nie kosztuje.

Sposób na plamy starcze

Wystarczą tylko dwa składniki, aby przygotować mieszankę pomocną w walce z plamami starczymi. Pierwszym z nim jest sok z cebuli, który powinien być świeży, najlepiej przygotowany samodzielnie. Wystarczy, że posiekamy cebulę bardzo drobno, a następnie zmiksujemy ją za pomocą blendera.

Drugim składnikiem jest ocet jabłkowy, który należy starannie wymieszać wraz z sokiem z cebuli. Taką mieszanką smarujemy skórę pokrytą plamami każdego dnia, cierpliwie czekając na efekty.

Zdarza się, że te przychodzą dopiero po kilku tygodniach, dlatego warto wykonywać zabieg regularnie i nie tracić nadziei.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!