Dziś przygotujemy razem sok ze świeżych owoców. Potrzebujemy tylko kilku składników, a całość jest bardzo łatwa w przygotowaniu. Przepis.

Pomarańczowy sok, dzięki któremu będziesz pełen energii

Przepyszny sok, który zasmakuje całej rodzinie. Nieco kwaśna pomarańcza z dodatkiem miodu w formie soku to idealny pomysł na zdrową porcję energii w ciągu dnia. Poniżej znajdziesz przepis na eliksir pełen witaminy C. Z podanych składników zrobisz aż 9,5 litra soku, który możesz pasteryzować i kosztować w zabiegane dni.

Przepis:

  • 9,5 litra wody
  • 4 duże soczyste pomarańcze
  • 1 cytryna
  • 35 gramów kwasku cytrynowego
  • Pół kilograma cukru, bądź miodu
  • Mała marchewka (opcjonalnie)

Zacznij od przygotowania owoców i warzyw. Dokładnie obierz i pokrój w kostkę pomarańczę i marchewkę. Włóż do naczynia lub garnka, zalej 1.5 l wody oraz dodaj kwasek cytrynowy. Tak przygotowane składniki odstawić na ok.48 godzin w niezbyt ciepłe miejsce.

Po tym czasie zagotuj naszykowane pomarańcze z marchewką przez około 20 minut. W tym czasie, w drugim garnku zagotuj pozostałą część wody z cukrem lub miodem. Po przygotowaniu połącz pulpę owocowo-warzywną z wodą. Jeżeli wolisz sok bez miąższu- przecedź go przez sitko. Odstaw nektar, aby wystygnął. Gotowe. Możesz skosztować domowego soczku!

Najlepsze będą owoce organiczne lub „Bio”, zwłaszcza jeżeli Twój sok ma być z cząstkami owoców. Pomarańcze możesz używać zamiennie z mandarynkami lub klementynkami, lub pół na pół. W letnie, ciepłe wieczory koniecznie spróbuj soku z kostkami lodu.

Podziel się przepisem z bliskimi! 

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!