Na szybką utratę wagi ćwiczenie „Niewidzialne”: Prosty 6-minutowy trening według lekarza wojskowego.
Wiele osób decyduje się na zadbanie o swoje zdrowie, formę i szybką utratę wagi. Pomocne w tych działaniach może okazać się zastosowanie ćwiczenia „niewidzialnego”.
„Niewidzialne” ćwiczenie – co to takiego i dla kogo
Autorem ćwiczenia był pułkownik medycznej służby. Napisał on ponad 70 prac naukowych. „Niewidzialne” ćwiczenie spopularyzowało się w 80. latach. Zalety tego ćwiczenia są niezwykłe.
Opisywanie ćwiczenie sprawdzi się doskonale u osób, które prowadzą tryb życia siedzący. Z ćwiczenia mogą korzystać osoby z nadwagą zaczynające treningi fizycznej aktywności, ponieważ ćwiczenie „niewidzialne” nie wymaga użycia obciążeń.
Cały trening polega na 8 bardzo prostych ćwiczeniach. Trening jest możliwy do wykonania w każdym miejscu podczas stania lub siedzenia.
Ćwiczenie trwa 6 minut. Zaleca się powtarzać je co godzinę. Stosując taką częstotliwość, można uzyskać jak najlepszy efekt, który można zaobserwować już po kilku dniach. Uczucie w mięśniach będzie przypominać stan po ćwiczeniach na siłowni.
Jakie są zalety „niewidzialnych” ćwiczeń
Ćwiczenie 6-minutowego treningu aktywują pracę wewnętrznych narządów, zwiększają spalanie tłuszczu, pobudzają krążenie, likwidują przeciążenie limfy, trenują wszystkie grupy mięśni.
8 ćwiczeń w 6 minut
Ćwiczenie 1
Wycofanie kulszowych mięśni: polega na napięciu mięśni kulszowych najmocniej, jak się da następnie przytrzymać i rozluźnić; powtórzyć 50 razy
Ćwiczenie 2
Podniesienie pięty: powtórzyć 40 razy; można wykonać w każdym miejscu, stojąc, a nawet siedząc; ćwiczenie jest dobre na mięśnie łydek
Ćwiczenie 3
Podniesienie palców: należy docisnąć mocno pięty do podłogi, podnosić palce stóp; powtórzyć 40 razy
Ćwiczenie 4
Zaciśnięcie pięści: pięści mocno zacisnąć mocno i rozluźnić; wykonać 50 razy
Ćwiczenie 5
Napięcie mięśni brzucha: wdech przez nos, wydech ustami; wydychając powietrze, trzeba napiąć mięśnie; 20 razy
Ćwiczenie 6
Odwrócenie głowy: powolnym, płynnym ruchem obracać głowę o 90° w lewo i prawo; 20 razy
Ćwiczenie 7
Ściśnięcie łopatek: należy wyprostować plecy; wyciągnąć ramiona do tyłu; ściągnąć do siebie łopatki; do powtórzenia 20 razy
Ćwiczenie 8
Rozciągnięcie podbródka: ćwiczenie pomoże w zlikwidowaniu podwójnego podbródka; w tym ćwiczeniu trzeba podciągnąć do przodu brodę; usta można mieć zamknięte albo otwarte; po chwili zakryć górną wargę dolną