Soda oczyszczona strażnikiem twojego ogrodu. Dzięki niej spadnie kwasowość gleby, a rośliny nie będą zagrożone przez szkodniki i choroby.

Nawożenie roślin to sposób na to, by były one piękne oraz bujne.

Tak samo sytuacja wygląda w przypadku warzyw, które trzeba regularnie nawozić, by były wolne od szkodników oraz rosły szybko. Dobry nawóz jednak można stworzyć samemu i to przy wykorzystaniu produktów, które wcale nie są specjalne. Warto dowiedzieć się, jak wykorzystać sodę oczyszczoną w swoim ogrodzie.

Składniki:

  • 60h sody oczyszczonej,
  • 1l gorącej wody.

Przygotowanie:

Przygotowanie nawozu jest bardzo proste. Sodę oczyszczoną należy dodać do gorącej wody oraz wymieszać. Tak przygotowany roztwór można przechowywać na przykład w plastikowej butelce, którą warto podpisać.  Tak przygotowany nawóz można stosować do roślin, nie tylko tych starszych, ale też młodych sadzonek. Stosowanie powinno mieć miejsce przy suchej pogodzie.

Spray z udziałem sody oczyszczonej

Składniki:

  • 50g sody oczyszczonej,
  • 1l wody,
  • 50g mydła w płynie.

Przygotowanie:

Wymienione składniki należy ze sobą dokładnie wymieszać w pojemniku z rozpylaczem. Tak przygotowany roztwór również należy podpisać. Jego stosowanie będzie korzystne dla warzyw, na przykład dla ogórków szklarniowych. Można rozpylać ciecz na liście, co pomoże w odstraszeniu szkodników, chorób grzybowych oraz innych owadów.

Preparat na mszyce

Należy wymieszać 2 łyżeczki sody oraz 500 ml wody. Taki płyn należy przelać od butelki z rozpylaczem, następnie można ją stosować na wybraną roślinę, na której występują mszyce. Z tym problemem często zmagają się róże oraz maliny w ogrodzie. Warto im pomóc.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!