Pranie bez proszku – trzy magiczne produkty zamiast chemicznych detergentów. Jestem zachwycona skutecznością.

Obejście się bez proszku do prania? Większość osób powie, że to absurd, że się nie da. Wiele osób powie, że nie da się dobrze wyprać ubrań bez chemii zakupionej w sklepie.

Sceptycy powiedzą: ,,Tylko proszek czy specjalny płyn zagwarantuje mi, że moje pranie będzie czyste.” Ale czy na pewno? Chcę Ci pokazać, jak łatwo, tanio, ekologicznie i za pomocą produktów, które prawdopodobnie masz w kuchni, możesz z łatwością odświeżyć każdy materiał i usunąć najgorsze, najtrudniejsze do pozbycia się plamy.

Trzy magiczne produkty zamiast proszku. Sprawdź jakie!

Soda oczyszczona, sól i cukier – te produkty mogą prawie w 100% zastąpić wszystkie kapsułki, proszki czy płyny do prania. Sodę oczyszczoną od jakiegoś czasu znamy jako świetny środek do sprzątania kuchni i łazienki. Jednak mało kto wie, że możemy użyć jej również jako świetny odplamiacz. Jak?

Trzeba po prostu rozpuścić 1 łyżkę sody oczyszczonej w 2 litrach wody. Następnie przelać do butelki z rozpylaczem, a na końcu rozpylić środek na plamę. Pozwoli to na proste usunięcie plamy przed praniem.

Sól natomiast doskonale sprawdzi się w praniu materiałów w każdym kolorze – od białego, przez czerwone, aż do czarnego.

Co więcej – sól jest także świetnym zmiękczaczem. Jak zrobić takie pranie? Najpierw należy moczyć ubrania w gorącej wodzie przez około 10 minut. Następnie należy wyjąć pranie, wykręcić je, a w misce rozpuścić sól – na każdy 1 litr wody wsyp 2 łyżki soli.

Do roztworu z powrotem włóż ubrania i odstaw na 1 godzinę i 30 minut. Po tym czasie pranie trzeba oczywiście wypłukać. Można to zrobić w pralce lub ręcznie w zależności od upodobań i możliwości.

Cukier ze względu na swoje właściwości może nie wydawać się dobrym środkiem do prania, a jednak może pomóc w praniu i wybielaniu firan.

Wystarczy firany zanurzyć w wodzie z mydłem i przepłukać dwa razy. Następnie przygotować roztwór wody z cukrem w proporcjach 1 łyżka na 1 litr wody i zanurzyć w nim firany na 30 minut.

Jeżeli chcemy, aby cukier dodatkowo wybielił materiał, należy dodać średnio 2-3 łyżki tego produktu do wody do płukania.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!