Jak pozbyć się szybko siwych włosów w domu -ta metoda jest bezpieczna i zawsze działa

Czy wiesz, że istnieją szybkie i skuteczne domowe metody, dzięki którym ukryjesz swoje siwe włosy? Poznaj jedną z nich, a rozprawisz się raz na zawsze z niechcianymi, srebrnymi pasmami. Zaufaj mocy czarnej herbaty!

Nie od dziś wiadomo, że siwe włosy kojarzą się z dojrzałym wiekiem i są dla wielu oznaką starości. Nawet gdy nasza twarz nie posiada jeszcze widocznych zmarszczek, włosy zdradzą nasz wiek. Zdarza się też, że do siwienia dochodzi już w młodym wieku i wtedy pojawia się naturalna potrzeba ukrycia przedwczesnej siwizny.

Najczęstszym sposobem na powrót do naturalnego koloru włosów jest ich farbowanie u fryzjera. Nie każdy jednak może sobie na to pozwolić, np. ze względu na uczulenie lub po prostu niechęć wobec chemikaliów zawartych w farbach.

Warto wtedy sięgnąć do naturalnych, pozbawionych wszelkich szkodliwych substancji domowych sposobów na ukrycie siwych włosów.

Czarna herbata na siwe włosy!

Przeciętny wiek, w którym nasze włosy zaczynają siwieć to około 40 lat. Czasem z różnych przyczyn jak stres czy niedobory witamin (zwłaszcza witamin z grupy B) włosy mogą siwieć już we wcześniejszym wieku. Choć na pozór wydaje nam się, że włosy są siwe, to w rzeczywistości są pozbawione pigmentu i są przeźroczyste.

Zanim udamy się do fryzjera, warto sięgnąć po naturalne preparaty do koloryzowania włosów jak henna. Jej użycie wymaga już pewnej wprawy i końcowy efekt nie jest do końca oczywisty. Jeśli jednak chcesz w łatwy i  niewymagający żadnego doświadczenia sposób przyciemnić siwe włosy, sięgnij po herbatę. Napar z liści nie tylko pozwoli ukryć Ci siwe pasma, ale wpłynie korzystne na ich kondycję.

Do sporządzenia naparu będziesz potrzebować:

  • 6 łyżek czarnej suszonej herbaty;
  • 3 litry wody;
  • 3 łyżki octu jabłkowego.

Przygotowanie:

Na początku zaparz herbatę w 3 litrach wody, a następnie odstaw do całkowitego ostygnięcia. Gdy napar będzie już zimny, przecedź go, usuwając wszystkie, nawet najmniejsze liście herbaty. Całość pogrzej do temperatury ciała i dodaj w celu utrwalenia koloru ocet jabłkowy. Taką miksturą  możesz już płukać włosy.

Aby to zrobić, polewaj włosy naparem, delikatnie masując przy tym skórę głowy. Nie spłukuj już włosów wodą. Jeśli chcesz, możesz użyć ulubionej odżywki lub innego kosmetyku pielęgnacyjnego. Wysusz głowę i gotowe! Zabieg powtarzaj po każdym myciu głowy, wtedy efekt będzie trwały.

Pierwsze efekty widoczne będą po upływie około dwóch tygodni. Włosy staną się nie tylko ciemniejsze, ale i zdrowsze, a co najważniejsze Ty nie musisz już pędzić do fryzjera.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!