Masz problemy z owadami i gryzoniami. Nie kupuj w sklepie stwórz środek przeciw szkodnikom w domu.

Domowe środki zaradcze mogą być świetnym sposobem na pozbycie się uciążliwych owadów czy gryzoni. Większość gotowych mikstur jest drogich i niekoniecznie są one skuteczne.

Używanie goździków i liści laurowych jako domowej roboty broni przeciwko owadom, gryzoniom, ćmom i pająkom to skuteczny sposób na zwalczanie szkodników. Silny zapach tych dwóch przypraw działa zarówno przeciw owadom jak i dezynfekująco oraz odstraszająco na pełzające lub latające owady.

Ponadto zapach może być wykryty przez gryzonie z dużej odległości, co utrudnia im zbliżenie się na tyle, aby wyrządzić szkodę. W niektórych przypadkach zapach może być nawet na tyle toksyczny dla niektórych gatunków szkodników, że całkowicie je odstraszą i znikną na zawsze.

Przygotowanie środka przeciw szkodnikom

Aby stworzyć zestaw przeciw szkodnikom, zacznij od zagotowania wody w garnku.

  • Dodaj 15 liści laurowych
  • Dodaj 10 goździków
  • Zagotuj.

Gotuj przez 10 minut, a następnie dodaj do garnka 1 szklankę alkoholu (np. spirytusu).

Jeżeli chcesz skorzystać z opcji dezynfekującej mikstury.

Mieszaj, aż wszystkie składniki dokładnie się połączą, a następnie zdejmij z ognia i pozostaw do całkowitego ostygnięcia.

Sposób użycia

Wlej do butelki ze spryskiwaczem, dobrze wstrząśnij i gotowe! Spryskaj wejścia, okna, progi, blaty kuchenne lub innych miejsca, gdzie gryzonie lub owady mogą dostać się do Twojego domu.

Upewnij się, że przechowujesz miksturę w pomieszczeniu w zacienionym miejscu, ponieważ bezpośrednie światło słoneczne może zmniejszyć jej skuteczność.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!