Zaskakujące połączenie, które zniweluje Twoje przebarwienia. Sok z cebuli i ocet jabłkowy to sekret.

Plamy pigmentacyjne mogą się pojawiać na twarzy, dłoniach czy dekolcie wraz z wiekiem. Ale jeśli sądzisz, że to kwestia tylko starzenia się, jesteś w błędzie. Mogą one ukazać się znacznie wcześniej, na przykład podczas ciąży.

Pamiętaj, że jeżeli dostrzegasz gwałtowny wzrost plam pigmentowych, zaczerwienienie, swędzenie, krwawienie czy wrażliwość skóry, albo jeśli plamy te są nadmiernie ciemne, powinieneś skonsultować się z lekarzem. Mogą one wskazywać na poważniejszy problem zdrowotny.

Jednak jeśli mówimy o zwykłych plamach pigmentowych, istnieje naturalny sposób na ich usunięcie. To skuteczna metoda, do której potrzebujesz jedynie składników naturalnych, które zapewne masz w domu: soku z cebuli i octu jabłkowego.

Dlaczego to działa? Cebula jest źródłem przeciwutleniaczy, które zwalczają wolne rodniki. Z kolei ocet jabłkowy dostarcza alfa-hydroksykwasy, które pomagają eliminować martwe komórki skóry, a także stymulują pojawianie się nowej, zdrowszej warstwy skóry. Połączony efekt tych składników ma zbawienne działanie na skórę.

Jak przygotować?

Składniki:

  • cebula
  • ocet jabłkowy

Instrukcje:

Obierz cebulę, umyj ją i pokrój na drobne kawałki. Przenieś do blendera.

Zblenduj, aż otrzymasz gładką masę. Następnie dodaj ocet jabłkowy i wymieszaj.

Proporcje obu składników powinny być mniej więcej równe. Za pomocą wacika nałóż mieszankę na plamy.

Zalecane jest przeprowadzenie testu na małej części skóry przed pełną aplikacją, aby uniknąć ewentualnych reakcji alergicznych.

Nakładaj na wieczór i pozostaw na skórze przez 30 minut, po czym spłucz chłodną wodą. Mieszankę przechowuj w hermetycznie zamkniętym pojemniku w lodówce. Jej trwałość to około 20 dni.

Aby zapobiec pojawianiu się nowych plam pigmentowych, pamiętaj o stosowaniu kremu z filtrem UV przed wyjściem na zewnątrz. Dbaj o swoje zdrowie!

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!