4 porady dotyczące pielęgnacji, nie poznasz swoich kwiatów. Jak podlewać rośliny aby były bujne.

Wraz z nadejściem zimnych pór roku zaczyna się okres grzewczy. To sprawia, że ​​powietrze jest suche, co wpływa również na rośliny domowe. Szczególnie ważne jest dbanie o swoje ulubione kwiaty doniczkowe w zimie i jesieni. Nie zajmie to dużo czasu, ale przyniesie ogromne korzyści Twoim pięknym roślinom.

Powiemy Ci ile, kiedy i jak podlewać rośliny doniczkowe, aby zachowały zdrowy wygląd nawet w sezonie grzewczym ale i nie tylko, zasady tyczą się także okresów letnich.

Wilgotność

W zimnych porach roku kwiaty nie rosną tak intensywnie, więc pochłaniają mniej wody. Dlatego należy je podlewać rzadziej. Jeśli masz wątpliwości, czy roślina potrzebuje wody, czy nie, sprawdź glebę, zanurzając w niej palec około 3 cm. Jeśli czujesz, że ziemia jest mokra, nie musisz podlewać rośliny.

Liście

Aby uchronić rośliny przed wysuszeniem, raz w tygodniu przecieraj liście wilgotną szmatką. Możesz również powiesić mokre ręczniki na grzejnikach lub umieścić roślinę również na kilka dni w łazience, aby była nasycona wilgocią. Istnieją też inne metody.

Na przykład możesz opryskiwać rośliny rozpylaczem lub umieść pojemnik z wodą obok roślin. Woda będzie parować i nawilży rośliny. Możesz też kupić specjalne nawilżacze w sklepie.

Czas podlewania

Podlewać roślin zimą najlepiej jest rano!

Temperatura wody

Rośliny domowe są mniej lub bardziej wrażliwe na różne temperatury. Najlepiej najpierw odstawić wodę do podlewania na 1-2 dni w celu usunięcia zanieczyszczeń węglanu wapnia i chloru, a następnie podgrzać ją do około 17 ° C.

Pielęgnacja roślin w zimie nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Przestrzegając prostych zasad, możesz cieszyć się zdrowymi i pięknymi roślinami doniczkowymi nawet w chłodnych porach roku.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!