Skuteczny eliksir, który pobudza cebulki włosów. Włosy rosną nawet 3 cm na miesiąc. Poznaj sposób

Jednym z uwarunkowań rodzajów włosów są geny.

Niemniej jednak wpływ na stan naszych włosów ma sposób odżywiania i czynniki środowiskowe  – poziom zanieczyszczeń, wilgoci, temperatura. Utarło się, że nie da się nic zmienić w kwestii ich struktury i wyglądu. To mit! Istnieje kilka domowych sposobów, które musisz znać!

Aloes

Masaż głowy sokiem z aloesu skutecznie pobudzi cebulki włosów do pracy. W tym celu przekrój liście i wydobądź miąższ rośliny, bez skórek. Sam masaż pobudzi krążenie, pomoże rozprowadzić produkt, a nasza skóra dzięki temu lepiej go zaabsorbuje. Sok możesz pozostawić na skórze głowy na kilka godzin, lub zaaplikować na noc i następnego dnia umyć głowę.

Płukanka octowa

Świetny sposób na domknięcie łusek włosa, nadanie im blasku a przy okazji zadbanie o skórę głowy. Umyj włosy tak jak zwykle, a następnie opłucz je octem jabłkowym rozrobionym z wodą, 1 łyżka octu jabłkowego na 1 litr wody. Nie spłukuj go i pozostaw włosy do wyschnięcia.

Koniak

Dobroczynną mieszanką dla naszej skóry głowy i włosów jest szklanka koniaku, połączona z paroma jajkami. Możesz wzbogacić mieszankę o trochę emolientów, takich jak oliwa z oliwek. Powstałą mieszankę rozprowadzaj po długości i odczekaj około godziny. Po tym czasie umyj włosy i pozostaw do wyschnięcia.

Cytryna

Do tej mikstury potrzebujesz połowy cytryny, 1 łyżeczkę oraz 1 żółtko jaja. Zmieszaj składniki ze sobą, podgrzewając w garnku do około 30-40 stopni Celsjusza. Nanieś na włosy i po godzinie przejdź do mycia włosów. Należy uzbroić się w cierpliwość przy stosowaniu tych metod i obserwować efekty na przestrzeni miesiąca, dwóch. Ważne, aby stosować mieszanki od 2 do 3 razy w tygodniu.

Wypróbuj nasze proste i bezpieczne metody na szybszy porost włosów i poprawę ich kondycji. Nie zapomnij dać nam znać o efektach! Zapisz artykuł i wracaj do niego, gdy zechcesz wykonać spa dla swoich włosów.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!