Jak oczyścić ciało z nadmiaru cukru. Przedstawiamy prostą metodę. Pozbądź się zbędnych kilogramów zaledwie w kilka dni.

Cukier stanowi jedną z najczęstszych przyczyn problemów związanych z otyłością. Dodatkowo, odpowiada on za wzrost ryzyka pojawienia się cukrzycy typu 2 i problemów dotyczących układu sercowo-naczyniowego.

Ciekawe jest również to, że nadmierne spożywanie cukru może objawiać się nawet częstszymi przeziębieniami, wywołać infekcje drożdżakowe i depresję czy też przypadków wahania nastroju albo może on stanowić zwiększoną aktywność naprzemiennie z okresami apatii.

Warto wiedzieć, iż nadmiar cukru wiąże się z chorobami nowotworowymi, chorobami nerek albo chorobami serca. Zaleca się zastosowanie pewnej diety, dzięki której można rozpocząć walkę z cukrem.

  • Pierwszego dnia śniadanie może składać się z 3 ugotowanych jajek albo szklanki płatków owsianych wraz z dodatkiem orzechów albo migdałów, drugie z małej miseczki mieszanych orzechów. Obiad to pierś z kurczaka z dodatkiem warzyw – burak, rzepa i fasola. Na kolację można przygotować sobie łososia i gotowanymi na parze pieczarkami oraz brokułami.

 

  • Drugi dzień można rozpocząć od jajecznicy z 3 jajek z brokułami bądź szpinakiem, a drugie śniadanie może być takie samo jak poprzedniego dnia. Obiad może stanowić sałatka z kapusty wraz z marchewką, solą, oliwą, sokiem z cytryny oraz pietruszką i żółtą papryką, wymieszane z octem jabłkowym. Kolacja może składać się z pieczonego dorsza z brukselkami z rusztu oraz rzepą albo gotowanych na parze warzyw z fasolą.

 

  • Kolejnego dnia można zaserwować sobie jajecznicę, ale tym razem z krewetkami i włoskimi orzechami z sałatką składającą się z rzodkiewek. Drugie śniadanie ponownie składa się z małej miseczki mieszanych orzechów. Proponowany obiad to pieczony kurczak z oliwkami, cebulą i tymiankiem. Kolacja może zawierać ciemny ryż z pomidorami, bazylią, pieczarkami albo mięso przygotowane w sosie grzybowym z dodatkiem czosnku, cebuli, selera, tymianku i marchewki.

Istotne jest, aby każdego dnia wypijać minimum 2 litry wody.

Po stosowaniu tej diety, już po ok. 2 tyg. będzie można lepiej poczuć się. Prawidłowe oderwanie się od cukru nastąpi po około dwóch miesiącach. Nie można wtedy robić jakichkolwiek przerw w diecie albo niepotrzebne oszukiwać się, gdyż to nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Dodatkowo, trzeba pamiętać również o zrezygnowaniu ze słodzonych produktów, jak np. napoje gazowane z cukrem, słodzona kawa itd. Na początku może być to trudne, jednakże po upływie czasie można przyzwyczaić się niemal do wszystkiego. Organizm musi wreszcie prawidłowo funkcjonować, aby nie było negatywnych tego efektów.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!