Z pomocą sody oczyszczonej możesz zebrać nawet kilkanaście kilogramów ogórków z jednej rośliny. Dowiedz się, jak to zrobić.

Uprawiasz ogórki? Ten przepis na nawóz może Cię zainteresować! Całkowicie naturalny skład. Wiesz co jesz, bez zbędnych chemicznych substancji. Soczyste i ekologiczne ogórki na wyciągnięcie ręki!

Soda oczyszczona ma wszechstronne zastosowanie. Używana jest nie tylko w domu, ale także w ogrodzie. Gdy wykorzystasz ją do ogórków, będziesz naprawdę zaskoczona. Efekty są szybsze, niż myślisz.

Zrób to według przepisu. Chciałbyś mieć obfite zbiory? Ogórki należy nawozić minimum trzy razy. Pomaga to wzrastać roślinom i wydłuża ich czas zbiorów.

Dodatkowo liczba owoców wzrasta.

Pierwszy nawożenie ogórków należy wykonać 14 dni po posadzeniu sadzonek w ogrodzie. Dzięki temu zaczną one aktywnie i szybko się rozwijać.

Kolejne nawożenie należy zrobić w odstępie dwóch tygodni. Sprawi to, że wzrośnie liczba pąków i ładnie będą kwitnąć. Aby zbiory owoców były ogromne potrzeba trzeciego nawożenia. Pomoże to utworzyć żółte liście i spotęguje tworzenie kolejnych owoców, a ich zbiór się wydłuży.

Soda oczyszczona – jak jej użyć?

Co potrzebujemy?

  • 10 litrów gorącej wody
  • 80 gram sody oczyszczonej

Te proporcje idealnie sprawdzą się do pierwszych dwóch nawozów. Do trzeciego nawożenia potrzebujemy 10 litrów gorącej wody, 60 gram sody oczyszczonej i dodatkowo 3-4 krople jodu. Zwiększą plenność, a czas zbioru
ulegnie wydłużeniu.

Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać. Nawozić rano bądź wieczorem.

Spróbuj tego sposobu na naturalny nawóz. Dzięki niemu Twoje ogórki będą twarde i smaczne, a dodatkowo całkowicie naturalne!

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!