Aby na nowo móc cieszyć się widokiem skrzydłokwiatu wystarczy ten jeden prosty trik oraz dwa równie proste składniki – Instrukcja.

Skrzydłokwiat ponownie zakwitnie w Twoim domu. Recepta – wystarczy woda i 1 łyżka popiołu.

Piękny skrzydłokwiat należy do najpopularniejszych roślin doniczkowych. Jest on zachwycającym elementem zdobiącym wnętrze mieszkania. Roślina ta ma także właściwości praktyczne.

Skrzydłokwiat to roślina, która nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli jednak Twoja roślina mizernie wygląda i nie chce kwitnąć, skorzystaj z naszej rady. Twój skrzydłokwiat zakwitnie i zachwyci Ciebie swoim wyglądem.

Skrzydłokwiat znakomicie oczyszcza powietrze z kurzu i elektrosmogu zarówno w mieszkaniach, jak i pomieszczeniach biurowych. Roślina ta szczególnie dobrze spełni swoją rolę, gdy umieścimy ją w pobliżu telewizora, komputera itp.

Metafizyczne cechy tej rośliny:

  • Istnieje przekonanie, że kiedy skrzydłokwiat pięknie zakwitnie to jego właścicielka  w krótkim czasie zostanie matką długo oczekiwanego dziecka.
  • Twierdzi się, że roślina ta jest barometrem nastroju. Kiedy rodzina jest skłócona skrzydłokwiat nie kwitnie, mizernieje i może nawet uschnąć.
  • Wierzono, że samotna kobieta szybko znajdzie męża, jeśli zacznie hodować tę roślinę.
  • Twierdzi się, że skrzydłokwiat poprawia atmosferę w mieszkaniu oraz przynosi domownikom szczęście i dobre samopoczucie.

Woda i ten jeden składnik sprawią, że skrzydłokwiat będzie pięknie kwitł.  Cudowny proces kwitnienia.

Komponenty:

  • 1 l gorącej wody
  • 1 łyżka popiołu

Sposób przygotowania:

Jedną łyżkę popiołu wsyp do litra ciepłej wody. Całość starannie wymieszaj. Podlej roślinę tak przygotowaną, odżywczą mieszaniną wody z popiołem. Popiół jest bogaty w fosfor i potas oraz inne składniki potrzebne do prawidłowego rozwoju i kwitnienia tej rośliny.

Istnieje inna, równie prosta metoda nawożenia rośliny popiołem. Należy obsypać popiołem ziemię wokół rośliny, a następnie podlać wodą. Popiół jest doskonałym nawozem, który sprawi, że Twój skrzydłokwiat będzie miał piękne, lancetowate, ciemnozielone liście i białe, delikatnie pachnące kwiaty.

Pielęgnacja rośliny

Skrzydłokwiat w naturze występuje w wilgotnych lasach równikowych w Ameryce Środkowej i Południowej, w Azji Południowo-Wschodniej oraz w zachodniej części Oceanii. Najlepiej czuje się w wilgotnych, nieco zacienionych miejscach, w temperaturze 18 – 25°C. W niższej temperaturze skrzydłokwiat nie będzie się rozwijać.

Nadmierne nasłonecznienie może doprowadzić do oparzenia liści. Z kolei zbyt małe nasłonecznienie lub brak światła sprawi, że roślina zmieni kolor, a jej liście będą małe i kruche. Najlepszym miejscem w mieszkaniu dla skrzydłokwiatu jest okno wychodzące na wschód.

Codziennie zraszaj roślinę i  pamiętaj o regularnym, (co 2 tygodnie) nawożeniu w okresie wiosenno – letnim. Jesień i zima to dla skrzydłokwiatu czas odpoczynku. W tym okresie nie nawozimy rośliny.

Jak postępować ze skrzydłokwiatem, który nie kwitnie i nie rozwija się?

Chociaż skrzydłokwiat nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, to łatwo popełnić błędy, które sprawią, że roślina nie będzie kwitła, zwiędnie lub uschnie. Najczęstsze przyczyny problemów z uprawą tej rośliny to:

1. Nadmiar wody.

Nadmierne podlewanie rośliny sprawia, że liście stają się czarne, a korzenie gniją.

2. Brak wody.

Liście stają nieelastyczne, małe i stopniowo więdną. Pamiętaj o regularnym podlewaniu rośliny.

3. Szkodniki.

Systematycznie sprawdzaj liście od dołu. Jeśli pojawią się szkodniki zastosuj preparat grzybobójczy.

4. Liście wysychają i żółkną.

Skrzydłokwiat jest rośliną wymagającą wilgotnego powietrza, ponieważ jego ojczyzną jest wilgotna dżungla. Zbyt suche powietrze powoduje, że końce liści żółkną i wysychają. Jest to sygnał, że roślina potrzebuje więcej wilgoci. W takim przypadku zadbaj o stałe nawilżanie powietrza. Regularnie zraszaj roślinę.

5. Nieprawidłowe oświetlenie.

Skrzydłokwiat jest rośliną lubiąca półcień, światło rozproszone.  Zbyt duże nasłonecznienie powoduje poparzenie liści. Brak lub zbyt mala ilość światła sprawia, że łodygi wyginają się, a liście tracą intensywny kolor i żółkną.

Życzymy sukcesu w uprawie tej fascynującej rośliny!

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!