Podlewaj tym nawozem, a Twoje storczyki będą miały gęste liście i bogate kwiaty. Odkąd go stosuje, moje storczyki rosną jak opętane

W większości domów znajdzie się przynajmniej jeden miłośnik kawy.

Tam, gdzie czarny napój mocy, nieodłącznie muszą być i fusy. Jak wykorzystać je ponownie w myśl nurtu ‚less waste’ i przy okazji odżywić swoje storczyki? Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jak proste rozwiązanie czeka pod ręką w kuchennej szafce.

Fusy po kawie jako domowy nawóz do storczyków

Każdy miłośnik roślin wie jak bardzo wymagającymi kwiatami, są storczyki. Nie służy im przeciąg, nadmiar, ale też brak słońca, czy za mała ilość wilgoci, a to tylko część tej listy. Sposobów na troszczenie się o te wybredne rośliny jest tyle ile jej wiernych fanów, jednak my polecamy spróbować tego z użyciem kawy.

Coś dla Ciebie, coś dla storczyka

Cały proces możesz zacząć od czegoś przyjemnego, czyli zaparzenia filiżanki kawy dla siebie. Po rozkoszowaniu się tym napojem Bogów możesz przejść do przygotowania napoju dla roślin.  Jeśli zostaje Ci dużo fusów i chcesz zachować je na dłużej, musisz pamiętać, by je wysuszyć, ponieważ wilgotne bardzo szybko spleśnieją.

Na 3 litry wody, użyj 100 g fusów, po wymieszaniu odstaw je na 5 godzin do odstania. Po tym czasie odcedź nawóz, tak by została Ci tylko delikatnie zabarwiona woda.

Umieść doniczkę z kwiatem w głębszej misce i wlej do niej przygotowany nawóz. Pozostaw storczyka na około 20 minut, by mógł pobrać odpowiednią dla siebie ilość nawozu. Po tym czasie możesz odstawić roślinę na swoje miejsce.

Pamiętaj jednak, że pomimo dobrych właściwości nawozu nie należy używać go zbyt często. Warto sięgnąć po niego przede wszystkim w momentach, gdy kwiat nie kwitnie od dłuższego czasu oraz dwa razy w sezonie zimowym dla wsparcia rośliny.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!