Przygotuj ten nawóz do ogórków – Twoje plony będą rosły jak szalone. Stosuję od lat.

Właściwy nawóz to podstawa do uzyskania odpowiednich plonów ogórków.

Kiedy liście tych warzyw są jasnozielone to znak, iż brakuje im azotu. Jeśli liście skręcają się w dół to świadczy o tym, że ogórkom brakuje tym razem wapnia. Natomiast, kiedy powstanie jasne ramka na liściach to świadczy o ty, że także brakuje warzywom wapnia.

Wiadomo, że kiedy brakuje jakichkolwiek niezbędnych mikroelementów to trzeba to nadrobić w jak najszybszym i możliwym ku temu czasie.

Obecnie na rynku jest wiele gotowych już preparatów chemicznych, które są przeznaczone do właściwej pielęgnacji o plony. Większość ogrodników niezwykle ceni sobie uprawy ekologiczne, zatem należy je w tym przypadku dokarmiać wyłącznie tym, co samemu się spożywa.

Przygotowując odpowiedni nawóz należy posiadać 10 g drożdży. Trzeba je rozcieńczyć w 10 l wiaderku i odstawić, aby doszły do pełnej gotowości.

Po upływie trzech dni będą one już gotowe do nawożenia krzaków z ogórkami. W przybliżeniu, średnio zużywa się około 0.5 litra na dany krzak.

Inna sprawdzona receptura podaje, żeby w 10 – litrowym wiaderku moczyć bochenek najlepiej żytniego chleba. To wszystko odstawić tym razem na 12 godzin.

Po tym zalecanym czasie chleb będzie już bardzo miękki. W kolejnym etapie należy przefiltrować i dodać 10 kropelek jodu.

Do nawożenia wystarczy użyć 1 litr przygotowanej mieszanki, a potem rozcieńczyć ja w 10 l wody. Potem nawóz będzie już w pełni gotowy do natryskiwania ogórków.

Zaleca się, żeby rośliny nawozić wyłącznie wieczorem albo podczas pochmurnej pogody, żeby nie spalić roślin.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!