Mniszek lekarski – znany już od zarania dziejów i stosowany jako naturalny sposób na wiele poważnych dolegliwości

Korzeń mniszka lekarskiego łagodzi różnego rodzaju dolegliwości. Od lat stosowany jest jako naturalny środek oczyszczający wątrobę, pomaga na kłopoty z nerkami, ułatwia trawienie i zmniejsza poziom cukru we krwi.

W korzeniu mniszka lekarskiego, rośliny często spotykanej na łąkach i trawnikach, znajduje się szereg przeciwutleniaczy, które świetnie wpływają na regenerację kości. Korzeń ten zawiera wapń, niezwykle istotny w procesie wzrostu kości. Wpływa na ich wytrzymałość i prawidłową gęstość, szczególnie u osób w starszym wieku.

Niedobór cennych składników o leczniczych właściwościach, sprawia, że kości słabną. Idealnym rozwiązaniem na opóźnienie lub zahamowanie tego procesu jest picie herbaty z korzenia mniszka lekarskiego. Warto również wspomnieć, że nie tylko ta część rośliny posiada prozdrowotne właściwości.

Cenny źródłem wapnia są także liście, które pomagają w leczeniu próchnicy nazębnej. Mniszek lekarski zawiera także trudno dostępną w żywności witaminę K. Bierze ona udział w procesie mineralizacji kości, co zdecydowanie zmniejsza ryzyko złamań. To z pewnością ważna informacja dla kobiet, które przeszły menopauzę i są częściej narażone na osteoporozę.

Jak przygotować korzeń mniszka lekarskiego?

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!