Piję każdego wieczora. Ten wzmacniający napój przywraca siłę i witalność w ciągu kilku dni.

Życie w ciągłym stresie i pospiechu nie sprzyja zachowaniu optymalnego zdrowia organizmu. Właśnie dlatego warto czasem doładować się odrobiną minerałów i witamin, aby wszystkie organy pracowały tak, jak trzeba.

Dobrym i prostym przepisem na wzmacniający napój jest ugotowanie bananów z cynamonem. Przygotowanie mikstury trwa tylko kilka minut i nie należy do pracochłonnych.

Napój jest bogaty w magnez, który poprawia pamięć i koncentrację, fosfor wspiera trawienie węglowodanów oraz potas wzmacniający pracę wszystkich mięśni. Z kolei zawartość cynamonu pomaga w zwalczaniu takich chorób jak Parkinson czy Alzheimer. Jak widać korzyści płynących z odżywczego napoju jest naprawdę wiele, dlatego warto przygotowywać go codziennie.

Odżywczy napój z bananów i cynamonu

Składniki:

  • banany – 2 sztuki
  • cynamon – 2 laski
  • woda – 200 ml

Sposób przygotowania:

Laski cynamonu zanurzamy w zimnej wodzie i doprowadzamy do wrzenia. Banany obieramy ze skórki i kroimy je na plasterki, które również dorzucamy do garnka z wodą z cynamonem. Ponownie doprowadzamy do wrzenia. Poczekaj aż napój ostygnie i przecedź go. Pij napój każdego dnia mniej więcej na godzinę przed snem.

Tygodniowa kuracja pomoże wzmocnić odporność, pamięć i zniweluje problemy z zasypianiem.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!