Oto kilka sprawdzonych sposobów naszych babć na uporczywy kaszel – I to z kilku składników, które masz w domu.

Niniejszym pragnę zaprezentować trzy niezawodne sposoby na walkę z kaszlem, które jak na ten moment sprawdzały się bez zarzutu.

Istotne jest to, by zastosować je natychmiast po pojawieniu się pierwszych objawów, by choroba nie zdążyła się rozwinąć.Świetnie sprawdzą się również przy osłabionej odporności jak i nawracających dolegliwościach.

Pierwszą pomocą przy początkowych oznakach choroby bez wątpienia jest syrop miodowo-cebulowy.

Cebulę należy pokroić drobno, dodając następnie 2 lub 3 łyżki miodu, i ułożyć je w miseczce na kaloryferze.  Kolejne 20 minut będzie czasem, podczas którego cebula powinna uwolnić sok. Wymieszać go należy z miodem i spożywać kilkakrotnie w ciągu dnia po jednej łyżeczce.

Kolejnym specyfikiem jest syrop tymiankowy.

Sprawdzi się kiedy chcemy pozbyć się  w jak najkrótszym czasie śluzu spływającego do oskrzeli. 250 ml wody należy gotować z 20 dag cukru przez 20 minut, wsypując następnie 14 g suszonego tymianku. Po ostygnięciu ostatnim krokiem jest tylko odcedzenie syropu. Wielką zaletą jest to, iż smakuje nawet najmłodszym pacjentom.

Ostatnia propozycja to syrop czosnkowy.

Jego przygotowanie rozpocząć należy od przeciśnięcia przez praskę 5 czy 6 ząbków czosnku. Następnie należy gotować je w 250 ml wody z 150 g cukru przez 5-10 minut. Kolejno trzeba to odstawić na 5 godzin. Dawkowanie należy ustalić indywidualnie ze względu na wpływ czosnku na żołądek.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!