Mniszek pospolity to chwast znany chyba każdemu. Jest mało wymagający i rośnie prawie wszędzie. Badania naukowców wykazały, że korzeń tej niepozornej rośliny skutecznie niszczy komórki rakowe.

Wyjątkowe właściwości mniszka lekarskiego

Korzenie mniszka lekarskiego stosowane były już w starożytności do celów leczniczych. Roślina ta posiada wiele wyjątkowych właściwości prozdrowotnych. Dziś badania naukowe potwierdzają to, że to właśnie korzeń mniszka lekarskiego zabija komórki nowotworu.

Jest to wyjątkowa roślina, a co więcej rośnie na polskich łąkach. Obecnie wiele badań naukowych potwierdza iż to właśnie korzeń mniszka lekarskiego może być znacznie zdrowsza opcją leczenia nowotworów niż chemioterapia.

Na jakie schorzenia działa mniszek lekarski

Roślina ta nie tylko doskonale radzi sobie z rakiem prostaty, czy też płuc ale także z innymi odmianami tej choroby. W Kanadzie wykonano badania z zastosowaniem ekstraktu z mniszka lekarskiego, a dzięki nim udało się wyleczyć osobę chorą na ciężką odmianę białaczki.

Oczywiście jeżeli zdecydujemy się podjąć terapię z korzenia mniszka lekarskiego musi zostać ona skonsultowana wcześniej z lekarzem, który zna nasz przypadek i wie dokładnie co nam dolega. To właśnie lekarz dokładnie będzie w stanie określić czy ta metoda będzie dla nas odpowiednia.

Spożywanie liści lub picie naparu z mniszka lekarskiego może mieć doskonały wpływ na zdrowie nie tylko osób chorych dla na raka roślina ta sprawdzi się także u diabetyków i doskonale oczyści organizm z toksyn. Mniszek lekarski łagodzi dolegliwości układu pokarmowego. Ponadto mniszek lekarski jest bogaty w witaminę C, a dzięki temu wspomaga nasz organizm podczas walki z przeziębieniem oraz zapobiega infekcjom.

Stosowanie mniszka lekarskiego

Mniszek lekarski można stosować na różne sposoby. Z liści i korzenia rośliny można przygotować herbaty lub napary. Warto jednak pamiętać iż liście mniszka mają nieco gorzki smak i najlepiej zmiksować jest ulubionymi owocami, wówczas mieszanka będzie nie tylko wyjątkowo zdrowa, ale i niebywale smaczna. Ponadto w celach zdrowotnych można także korzystać z ekstraktu sporządzonego z mniszka lekarskiego.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!