Jak odżywić kwiaty aby rosły jak szalone. Zaskakujący domowy sposób naszych babć.

Mówi się, że do kwiatów trzeba mieć w tym rękę. Jest w tym trochę prawdy, ponieważ prawidłowa pielęgnacja domowych roślin wymaga od nas trochę wiedzy i doświadczenia.

Jeżeli chcesz poprawić stan swoich kwiatów i sprawić, by te zaczęły rosnąć szybciej, to dam ci dzisiaj wskazówkę znają już za czasów naszych babć. Ostatnio w starych zapiskach znalazłam mleczny nawóz dla roślin, które naprawdę go uwielbiają.

Praktycznie nikt nie wie, że takie rozwiązanie istnieje. Koniecznie wypróbuj ten sposób i zobacz, jak piękne będą twoje rośliny.

Mleczny nawóz dla roślin

Taki nawóz wyróżnia się dwoma istotnymi cechami — po pierwsze odżywia nasze kwiaty, a po drugie poprawia stan gleby, w której te rośliny rosną.

Bakterie znajdujące się w mleku stopują rozwój pleśni i grzybów, które są bardzo niebezpieczne dla korzeni. Wszystkie rośliny, zarówno te z kwiatami jak i bez będą piękniejsze, a ich kondycja znacząco się poprawi.

Składniki do mlecznego nawozu:

  • woda – 1 l
  • świeże mleko – 100 ml
  • jod – 3 krople

Sposób przygotowania:

Wszystkie składniki wlej do jednej butelki. Energicznie wstrząśnij opakowaniem, by wszystko starannie wymieszać.

Stosowanie:

Przed użyciem nawozu podlej kwiaty czystą wodą. Po 60 minutach użyj nawozu — to bardzo ważne, ponieważ mieszanka z mlekiem nie może być stosowana do suchej gleby.

Roztworu używaj raz na dwa tygodnie. W zależności od rozmiaru doniczki i ilości ziemi użyj od 3 do 6 łyżek mlecznego nawozu.

Możesz przelać część nawozu do buteleczki z atomizerem i spryskać nim liście. Dzięki temu na powierzchni roślin stworzy się cienka, ochronna warstwa, która będzie zabezpieczać przed szkodnikami.

Takiego roztworu kategorycznie nie używamy w przypadku kaktusów, sukulentów oraz palm. W sezonie letnim możesz podlać tym nawozem także wiele różnych warzyw.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!