Miska dla psa, talerzyk dla kota

O swoje zwierzę – psa lub kota – dbamy jak o kogoś bliskiego. Kupujemy jak najlepszą karmę, bezpieczne zabawki, zdrowe przekąski. Staramy się, aby nasz przyjaciel był zdrowy i zadowolony z życia. Miski do jedzenia i wody dla psów i kotów wybieramy dopasowane do wielkości zwierzęcia – zwłaszcza dla psów, bo koty nie różnią się wielkością aż tak bardzo.

Oprócz wielkości bierzemy pod uwagę kilka innych cech, czyli to, z czego miska jest wykonana, czy ten materiał wpływa na jakość jedzenia, czy miska zapewnia zwierzęciu komfortowe jedzenie lub picie.

Szklana miska dla zdrowia psa

W pierwszej chwili może ci się wydawać, że rodzaj miski nie jest ważny dla zdrowia psa. Pies zje i napije się z jakiegokolwiek naczynia, byleby mu smakowało. Nie do końca tak jest. Materiał, z którego zrobiona jest miska dla psa lub kota, nie powinien w żaden sposób wpływać na jakość jedzenia lub wody, w tym na zapach. Popularne miski plastikowe nie zawsze spełniają ten warunek i bywa, że zmieniają zapach karmy.

Jeśli twój pies bardzo chętnie je z ręki, a marudzi nad jedzeniem w plastikowej misce, sprawdź, czy to nie w zapachu plastiku tkwi problem. Miski ze stali nierdzewnej są pod tym względem w porządku, ale te najpopularniejsze są lekkie, podobnie jak plastikowe. Jedne i drugie przesuwają się podczas jedzenia, co na pewno nie jest komfortowe, a dla starszych psów może być bardzo uciążliwe. Miski ze szkła nie sprawiają takich problemów. Nie pachną i są stabilne. Dodatkowe zalety szklanych misek to to, że nie rdzewieją i nie odkształcają się. Łatwo je utrzymać w czystości.

Szklane talerzyki do karmienia kotów

Koty nie przepadają za głębokimi naczyniami, chyba że są to akwaria z żywymi kolorowymi rybkami. Takie rzeczy oczywiście przyciągają uwagę kotów. Kto ma kota, ten wie, że nie bez przyczyny w bajkach babcie podają kotom mleczko na spodeczku. Kocie pyszczki są bardziej płaskie i kotom wygodniej jest jeść z płytszego naczynia. Zdarza się, że podajemy kotom jedzenie na płytce szklanej lub porcelanowej. Jest to niepraktyczne, bo z powodu braku brzegu kocia karma z łatwością trafia poza tę płytkę i właściciel ma bałagan do sprzątnięcia. Talerzyk dla kota to rozwiązanie korzystne dla obu stron – kotu wygodnie jeść, a właściciel może umyć naczynie bez problemu.

Szklane miski dla psów i talerzyki dla kotów mają jeszcze jedną ważną zaletę – są estetyczne i dobrze się komponują z wystrojem mieszkania. Można je umieścić na ładnych drewnianych podstawkach, aby były stabilniejsze. Powstaje dzięki temu strefa na kształt psiej lub kociej jadalni. Warto zawczasu kupić dwa podobne naczynia do jedzenia i do wody, aby dobrze wyglądały ustawione obok siebie.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!