Naturalna mieszanka cytryny, liścia laurowego oraz miodu uwolni Cię od choroby. Przepis.

Liść laurowy jest często używany jako przyprawa do zup, sosów czy potraw z mięsem. Liście laurowe nie tylko dodają smaku daniom, ale mają też wiele właściwości prozdrowotnych.

Zawierają sporą dawkę witamin A i C, kwas foliowy oraz minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu: wapń, magnez, potas, selen, miedź czy żelazo.

Liść laurowy słynie z leczniczego działania i jest stosowany w przypadku różnych dolegliwości. Łagodzi infekcje skórne, obniża ciśnienie krwi oraz zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się wody w organizmie. Ponadto jest naturalnym środkiem przeciwbólowym, wykorzystywanym przy migrenach, reumatyzmie i zapaleniu pęcherza.

Liście laurowe posiadają właściwości antyoksydacyjne – oczyszczają organizm i pomagają niwelować chroniczne braki energii. Na długiej liście leczniczych zastosowań liści laurowych jest także działanie przeciwkaszlowe. Prosta herbata z dodatkiem cytryny i miodu pomoże zapobiegać tej nieprzyjemniej dolegliwości.

Herbata z liści laurowych na kaszel

Składniki na 1 jedną filiżankę:

  • 4-5 suszonych liści laurowych
  • miód
  • cytryna

Pokrusz lub pokrój liście laurowe na mniejsze kawałki. Zagotuj wodę, zalej nią liście laurowe wrzucone do filiżanki. Przykryj i zaparzaj przez około 10 minut. Gotową herbatkę przelej przez sitko, aby usunąć kawałki liści laurowych.

Możesz pić herbatę bez żadnych dodatkowych składników. Jeżeli lubisz bardziej słodkie napary, dolej do niej odrobinę miodu. Świetnym uzupełnieniem smaku i działania herbatki będzie również kilka kropel soku z cytryny. Nie dodawaj jednak do niej niczego dopóki jest gorąca.

Może to pozbawić ją składników odżywczych, witamin i zmniejszyć skuteczność działania. Podczas choroby pij do ustąpienia objawów, jednak nie dłużej niż przez 10 dni. Napar z liści laurowych nie jest wskazany dla osób z problemami z krzepnięciem krwi, kobiet w ciąży i karmiących piersią.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!