W końcu możesz pozbyć się bólu z pleców i odzyskać swobodę ruchów dzięki tej niesamowitej metodzie odblokowania wytrenowanego nerwu – przetestuj ją już dziś i zobacz, jak twoje plecy stają się jak nowe.

Istnieje wiele przyczyn, które mogą spowodować dyskomfort, takie jak ból kręgosłupa, zwłaszcza po długim siedzeniu przed komputerem, wykonywaniu ciężkich prac fizycznych lub spaniu na nieodpowiednim materacu. Aby pozbyć się tych dolegliwości, warto spróbować kilku prostych ćwiczeń.

Ból wywołany przez rwa kulszową może objawiać się bólem w dolnej części pleców, pośladkach lub łydkach. Wykonywanie jednego z ćwiczeń może przynieść ulgę, ale aby zapobiec nawrotom i utrzymać dobrą kondycję dolnego odcinka kręgosłupa, ważne jest wykonywanie tych ćwiczeń na co dzień!

Pierwsze ćwiczenie pomoże rozluźnić odcinek lędźwiowy i dolną część pleców.

Aby je wykonać, należy uklęknąć na kolanach na szerokość miednicy, położyć ręce na biodrach i podciągnąć tułów do góry, rozluźniając dolną część pleców. Następnie należy złapać pięty lub stopy i odchylić się do tyłu, zginając się w okolicy klatki piersiowej i wykonując wydech.

Drugie ćwiczenie wzmocni i odmłodzi mięśnie brzucha oraz dolną część pleców.

Należy usiąść na macie z szeroko rozstawionymi stopami i pochylać się do przodu kilka razy, aby odmłodzić nerwy kręgosłupa, rozciągnąć kręgi kręgosłupa i wydłużyć go o nawet 7 cm.

Kolejne ćwiczenie jest bardzo efektowne.

Aby je wykonać, należy przejść do pozycji na czworaka i wyciągnąć ręce do przodu, pochylając się do przodu i odczuwając wewnętrzne napięcie w udach. Należy zatrzymać się w tej pozycji, gdy odczuje się maksymalne napięcie, ale jednocześnie zachować dużą ostrożność.

Kolejne ćwiczenie powinno być stałym elementem rutyny.

Należy przejść do pozycji na czworaka i wyprostować lewą nogę na bok, uginając jednocześnie prawe kolano. Palce lewej stopy powinny być zwrócone w górę, a prawe kolano i prawa kostka powinny być na tej samej wysokości. Należy wykonywać to ćwiczenie przez 15 sekund, a następnie zmienić stronę ciała i powtórzyć.

Pora na ostatnie ćwiczenie

Aby rozciągnąć mięśnie dolnej części pleców, klatki piersiowej oraz bioder, należy usiąść wygodnie na podłodze po turecku, złączając stopy. Następnie należy prostować się i przyciskać kolana do podłogi za pomocą rąk, aby rozciąganie było bardziej intensywne.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!