Masz problem – Nalewka z mniszka lekarskiego jest rozwiązaniem: Naturalne oczyszczanie organizmu, must-have w każdej domowej apteczce.

Nalewka z mniszka lekarskiego okazuje się być cudownym środkiem, zwłaszcza gdy mowa o leczeniu dolegliwości wątrobowych.

Z uwagi na to, że wątroba jest kluczowym organem detoksykującym nasz organizm i usuwa z niego szkodliwe substancje, należy o nią dbać. Pomaga ona eliminować bakterie, toksyny, trucizny, chemikalia z kosmetyków, leki, a także szkodliwe dodatki do żywności. Zatem troska o wątrobę jest istotna, a najlepszym sposobem jej ochrony jest zdrowy styl życia oraz stosowanie roślin o właściwościach oczyszczających i regenerujących.

Nalewka z mniszka lekarskiego wymaga:

  • 60 ml octu jabłkowego lub alkoholu
  • 2 łyżek posiekanych korzeni mniszka lekarskiego

Instrukcje przygotowania:

  1. Posiekane korzenie umieść w 70 ml pojemniku.
  2. Zalej je octem lub alkoholem, mieszając dobrze. Płyn powinien przykrywać roślinę o 5-7 cm. Najlepszy jest wódka, a w przypadku octu – jabłkowy.
  3. Zamknij pojemnik i umieść go na słońcu lub parapecie na 4-6 tygodni, codziennie wstrząsając.
  4. Po tym czasie odcedź i przechowuj w ciemnej butelce, najlepiej z kroplomierzem. Przydatność do spożycia przy użyciu octu wynosi rok.

Stosowanie nalewki:

Spożywaj 1 łyżeczkę trzy razy dziennie.

Korzyści z nalewki:

Korzenie mniszka są źródłem białka, błonnika, żywic, witamin (A, B, C, D, E) i minerałów (wapń, potas, fosfor, magnez, bor, krzem, cynk, żelazo). Stymulują one wydzielanie żółci i zwiększają ilość wydalanego moczu, działając moczopędnie i przeczyszczająco, co sprzyja detoksykacji organizmu. Nalewka wspomaga leczenie dolegliwości takich jak zaburzenia jelit, zgaga, nieżyt żołądka, nadciśnienie, wysoki cholesterol, miażdżyca, zatrzymywanie wody, infekcje dróg moczowych, dna moczanowa, reumatyzm, niedokrwistość, osteoporoza, trądzik, egzema, choroby skórne, otyłość, żylaki. Ważne jest jednak, aby pamiętać o możliwych interakcjach z niektórymi lekami, takimi jak antybiotyki, leki przeciwdepresyjne, przeciwpsychotyczne i moczopędne.

error: Treść zabezpieczona przed kopiowaniem !!